Zamknij

Jak wybrać słuchawki do pracy zdalnej?

09:50, 31.07.2020 | materiały partnera

Sytuacja rozprzestrzeniającej się pandemii w Polsce i na świecie spowodowała przymusową zmianę trybu pracy ze standardowego na zdalny. Niestety większość z nas nie posiada specjalistycznego sprzętu do pracy w domu, w tym np. słuchawek. Jak wybrać najlepsze, i czym kierować się przy ich wyborze? Które modele będą nadawać się najlepiej do zdalnej pracy w domu?

 

Wygoda to pierwszy krok efektywności!

Praca zdalna w zaciszu domowym wymaga od pracownika znacznie większego skupienia i konsekwencji w wykonywanych obowiązkach, ponieważ łatwo jest się rozproszyć lub zająć czymś, co nie sprzyja efektywnej pracy.

Nie mając nad sobą bezpośredniego zwierzchnika, który kontroluje naszą pracę w ciągu dnia, o wiele łatwiej przychodzi nam zwracanie uwagi na nieistotne rzeczy, dźwięki czy obrazy – to właśnie dlatego potrzebne są nam dobre słuchawki bezprzewodowe, które nie tylko pozwolą efektywnie rozmawiać na wideo czacie z pozostałymi pracownikami, ale przede wszystkim zwiększają koncentrację podczas pracy i pozwalają odciąć się od otoczenia i hałasu, np. dzieci czy innych domowników.

Dobrym rozwiązaniem są właśnie słuchawki bezprzewodowe, które wystarczy połączyć ze swoim komputerem – unikniemy wówczas plątania się w kablach, a przede wszystkim swobodnie będziemy mogli poruszać się po całym pokoju, będąc jednocześnie podłączonymi do sprzętu!

 

Jak wybrać dobre słuchawki do pracy?

Przy zakupie należy kierować się przede wszystkim jakością sprzętu, który powinien nam posłużyć na dłuższy czas. Nawet w przypadku powrotu do normalnego trybu pracy, słuchawki możemy równie dobrze używać w biurze, by lepiej się skupić i nie rozpraszać się obecnością i rozmowami wokół nas. Jednym z najczęściej wybieranych modeli są słuchawki kostne, które zakładane są na małżowinę uszną, co odróżnia je od tych klasycznych. Są bardzo wygodne, praktycznie nieodczuwalne po założeniu, a przede wszystkim możemy je mieć praktycznie cały czas. Dobrze sprawdzają się również podczas jazdy samochodem, gdy musimy pilnie z kimś rozmawiać bez konieczności utraty skupienia na drodze.

Słuchawki kostne możemy również z powodzeniem wykorzystywać podczas aktywności fizycznej – brak przewodów kablowych zapewnia swobodę ruchów i nie wytrąca z naturalnego rytmu działania. Marka słuchawek jest bardzo istotna, ponieważ to właśnie ona w dużej mierze daje pewność co do zadowalającej jakości sprzętu. Warto zainwestować nieco więcej w takie słuchawki, ponieważ ogrom możliwości, jakie płyną wraz z ich nabyciem, zdecydowanie jest wart swojej ceny. Dobrze jest również porównać kilka najciekawszych ofert polecanych słuchawek i wybrać te, które mają najwięcej funkcji i możliwości.

 

Stacjonarnie czy przez Internet?

Niewątpliwie zakupy internetowe są czymś bardzo powszechnym, i chętnie dokonujemy zakupu za jego pośrednictwem. Podobnie jest w przypadku słuchawek bezprzewodowych – ich cena może być drastycznie niższa w internetowym sklepie niżeli tym stacjonarnym. Warto jednak zobaczyć je najpierw na żywo właśnie w zwykłym sklepie i sprawdzić, czy to, co widnieje w ofercie internetowej danego modelu, potwierdza rzeczywistość.

 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop