Zamknij

Jaką pamięć RAM wybrać do swojego laptopa?

11:21, 31.07.2020 | materiały partnera

Odpowiednia praca laptopa to element nadrzędny, by mógł on spełnić nasze potrzeby, oczekiwania i wymagania. Wiadomo bowiem, że jego płynność stanowi kwestię nadrzędną, na jakiej na pewno należy w pełni się skupić. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze laptopa? Bardzo duże znaczenie ma niewątpliwie pamięć RAM i to ona ma wpływ na płynność pracy sprzętu komputerowego. Jeśli więc wybieramy stosowne urządzenie, trzeba w pierwszej kolejności jasno określić swoje potrzeby i przeznaczenie laptopa, by do tego móc dopasować odpowiednią pamięć RAM.

Pamięć RAM - dopasowanie do potrzeb użytkownika

Każdy z nas kupuje laptop w zupełnie innym celu. Jedni stawiają na niego, bo stanowi on praktyczne urządzenie w trasie, dla kogoś innego jest najlepszym sprzętem do pracy zdalnej, dla jeszcze kogoś innego jest rozwiązaniem, dzięki któremu można postawić na wysoką jakość rozrywki. W każdym przypadku pamięć RAM do laptopa jest inna i zawsze należy dopasować ją w 100% do potrzeb i oczekiwań samych odbiorców. 

Jak wybrać dobrą pamięć RAM do laptopa?

Jeśli stoimy właśnie przed wyborem sprzętu, do którego musimy dobrać odpowiednią pamięć RAM, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, tak, aby w konsekwencji zdecydować się na jak najlepszą z możliwych opcję. Wiadomo, iż RAM, szczególnie ta z dużą pojemnością to wcale nie jest mały wydatek, a więc aby nie przepłacać, należy sprecyzować swoje potrzeby i sposób wykorzystywania laptopa, by pod to właśnie móc wybrać jak najlepszą pamięć. Co w takiej pamięci odgrywa bardzo ważną rolę? Jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę, by móc w pełni cieszyć się dobrym zakupem? 

Na pewno najważniejsza rzeczą, jaka stanowi priorytet jest pojemność. To ona jest jednym z najważniejszych parametrów, o jakich trzeba pamiętać. Dobierając ją, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, jaką wybrany przez nas laptop ma maksymalną obsługiwaną pojemność i jakie ma z tym wszystkim ograniczenia systemowe. Drugą rzeczą jest dopasowanie jej do swoich indywidualnych potrzeb i do sposobu używania laptopa. Jaka więc pamięć RAM do laptopa jest idealną? W przypadku codziennego jego wykorzystywania jak najbardziej wystarczy 8GB, ale jeśli używamy sprzęt do pracy i obsługujemy nim profesjonalne programy, jeśli gramy w gry komputerowe lub często oglądamy filmy, to dużo lepszą opcją okaże się być 16GB pamięci RAM.

Kolejną, bardzo ważną rzeczą jest standard pamięci RAM. Ten musi być w pełni kompatybilny z płytą główną i na tym należy skupić się w sposób szczególny. Następnym elementem jest sam producent. Należy postawić na takiego, który na rynku jest ceniony, który ma renomę i co do którego mamy pewność, że będzie on najlepszą z możliwych do wyboru opcją. Nie można zapomnieć także o częstotliwości pracy. Ten wyrażany jest w jednostce MHz, określając między innymi wydajność i szybkość działania pamięci RAM. Wiadomo, że im wyższy zakupimy poziom taktowania pamięci, tym lepsze będą tego efekty, ale tylko w przypadku, gdy wybrany poziom taktowania będzie odpowiadał temu, jaki obsługiwany jest przez płytę główną. Nie można zapomnieć również o opóźnieniach. Im będą one niższe, tym lepiej dla nas. 

Czy do każdego laptopa pasuje każdego rodzaju pamięć RAM?

Absolutnie nie. Takie rozwiązanie musi być w pełni kompatybilne z laptopem, bo tylko wtedy będzie ono spełniało swoje zadania. O czym więc w tej kwestii na pewno powinniśmy pamiętać, aby mieć pewność, że wybieramy jak najlepsze dla nas rozwiązanie? Pamięć RAM do komputera nie będzie z pewnością pasować do laptopa. Dlaczego? Bo kości pamięci do komputerów stacjonarnych są dużo większe niż te, które tworzone są do laptopów. W żadnym więc przypadku nie są te rozwiązania ze sobą kompatybilne, dlatego też nie będą ze sobą pasowały.I drugą ważną rzeczą jest to, że dobierając pamięć RAM, należy dostosować ją do płyty głównej. Te starsze laptopy potrzebują pamięci DDR3, te nowsze z kolei DDR4. 

Wybór odpowiedniego sklepu z akcesoriami komputerowymi

Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się w pełni skupić jest wybór sklepu, który ma nam do zaoferowania urządzenia oraz akcesoria komputerowe. Im lepiej wyposażony, tym z całą pewnością można dopasować do swoich potrzeb i oczywiście do potrzeb samego laptopa konkretne rozwiązanie. Nie każde jest odpowiednie i nie każde spełni nasze oczekiwania w 100%. Dzięki możliwościom jakie daje internet, mamy większy wybór sklepów i tym samym lepszą ofertę. Dobrze jest zwrócić w takim miejscu uwagę i na wachlarz ofertowy i na odpowiednią cenę, szybką dostawę czy kontakt ze sprzedającym. Każdy z tych elementów jest niezwykle ważny i na każdy należy zwrócić uwagę, aby otrzymać to, co okaże się być idealne.

Jedno jest pewne - pamięć RAM do laptopa znacząco wpływa na szybkość pracy laptopa i odpowiednie jego działanie. Tak ważne jest więc to, by dopasować tą pamięć w 100% do swoich potrzeb i wymagań.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop