Zamknij

Co warto wiedzieć o outsourcingu sił sprzedaży?

10:10, 05.08.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Posiadając własną firmę jesteśmy odpowiedzialni za wiele spraw. Niektóre zadania nas przewyższają lub zabierają dużo czasu. W takich momentach warto zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy dzięki swojej fachowej wiedzy szybciej rozwiążą dany problem. Więcej na ten temat poniżej.

1.      Czym jest outsourcing?
2.      Jakie działa Sales Force dedykowany?

Czym jest outsourcing?

Słowo outsourcing pochodzi z języka angielskiego i złożone jest z trzech wyrazów: outside (na zewnątrz), resource (źródła) i using (używanie). Polega na korzystaniu z usług innych firm i przekazaniu im niektórych zadań czy projektów. Współpraca trwa przed długi czas, nie jest tylko jednorazowym zadaniem. W zależności od branży możemy potrzebować pomoc w: księgowości i rachunkowości, wsparciu sprzedaży, audycie wewnętrznym, logistyce, zaopatrzeniu czy administracji systemów informatycznych. Korzystając z usług specjalistów możemy zredukować koszty zatrudnienia nowych pracowników czy kupna nowego sprzętu. Firma zewnętrzna specjalizuje się w danej branży, dzięki czemu mamy pewność, że usługa będzie wysokiej jakości. Outsourcing pozwala także na poznanie nowych technologii i cennej wiedzy, dzięki której nasza firma może się rozwijać.

Jakie działa Sales Force dedykowany?

Jednym z typów outsourcingu jest Sales Force, czyli siły sprzedaży. Tutaj firma zewnętrzna przeprowadza rekrutację pracowników na terenie całego kraju, a także daje rozwiązania IT wspierające sprzedaż. Jedną z polecanych firm jest OEX Cursor, który zajmuje się Sales Forc’em dedykowanym. Warto zapoznać się z ich stroną: https://oexcursor.pl/oferta/salesforce-dedykowany/.

W ramach usługi wsparcia sprzedaży firma zajmuję się outsourcingiem handlowców, wykorzystuje promotorów marek w miejscu sprzedaży, działa z metodą tajemniczego klienta czy obsługuje POSy w regionie. Zakres usług dedykowanego Sale Force’a jest szeroka i obejmuje także: zakup środków transportu, szkolenia wstępne, czy obsługę HR i IT. Korzystając z pomocy specjalistów można skupić się na działaniach kluczowych dla produktu i firmy. OEX Cursor oferują także usługę outsourcingu przedstawicieli handlowych, dzięki której stworzymy efektywny zespół sprzedażowy bez marnowania zbyt dużej ilości czasu.

W przypadku outsourcingu usług sprzedażowych zadaniem będzie ustalanie celów dla budowy zespołu, jego wielkości i kwalifikacji pracowników. Przygotowuje się wspólnie kosztorys z klientem i współpracuje się ze zleceniodawcami. Pracuje się także na KPI, które pozwala mierzyć efektywność procesu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz