Zamknij

W trosce o piękno

01:00, 15.09.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Wypadanie włosów nie jest sprawą tylko i wyłącznie estetyczną, choć niewątpliwie jest problemem wielu pań i panów. Może być również sygnałem wysyłanym przez organizm, że coś niepokojącego się dzieje. Bywa także efektem niewłaściwej pielęgnacji oraz błędów żywieniowych. Z pewnością wygląd i kondycja włosów są barometrem naszego ciała, a pozostające na szczotce pasemka nie poprawiają humoru. Warto więc sprawdzić, jak poradzić sobie z problemem.

  1. Dlaczego włosy wypadają?
  2. Zadbaj o włosy

Dlaczego włosy wypadają?

Samo wypadanie włosów jest procesem naturalnym, o ile mówimy o ich niewielkiej ilości. Ciągłe lub okresowe pogłębienie się problemów może być związane ze stresem, zmianami w odżywianiu czy też stanem zdrowia. Warto również pamiętać, że wygląd i kondycja włosów są również w jakiś sposób zależne od genów. Wśród powodów nadmiernego wypadania włosów należy niedożywienie oraz niedobór makro i mikroelementów. Poza tym może być związane ze zmianami hormonalnymi, które zdarzają się przy niedoczynności tarczycy lub jej nadczynności. Na stan włosów i skóry głowy wpływają również infekcje i choroby, a także sposób ich leczenia. Takim przykładem jest na przykład stosowana w terapii nowotworów chemioterapia. Poza tym często na kondycję włosów wpływa również sposób pielęgnacji, stylizacji, codzienna fryzura i jakość używanych kosmetyków.

Zadbaj o włosy

Bardzo ważnym aspektem przy dbaniu o kondycję włosów jest prawidłowa dieta bogata w szereg niezbędnych składników odżywczych. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć żelaza, białka czy witamin z grupy B. Poza tym warto pamiętać o tym, że także pora roku, warunki w pomieszczeniach, w jakich przebywamy, słońce, wiatr czy mróz bardzo mocno wpływają na to, co dzieje się z włosami. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz używanie odpowiednich preparatów. Doskonale sprawdzi się dedykowany szampon na wypadanie włosów na przykład z oferty http://izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow, nieobciążające odżywki, a także unikanie drastycznych metod stylizacji.

W wielu wypadkach wypadanie włosów można zahamować czy wyleczyć. Oczywiście niezbędne staje się odpowiednie rozpoznanie, a także zmiana złych nawyków. Na rynku znaleźć można również różnego rodzaju preparaty bogate w witaminy oraz mikro i makroelementy, które znacząco wpływają na poprawę kondycji włosów i skóry. Sprawdzają się także metody domowe stosowane od pokoleń. Babcie robiły mieszanki z jajek, które kładło się na mokre włosy. Skutecznie działał także masaż bogatym w witaminę E olejem rycynowym. Warto sięgnąć także po siemię lniane, awokado, oliwę. W ten sposób kulinaria świetnie sprawdzą się także w pielęgnacji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz