Zamknij

Co zrobić, gdy popsuje nam się akumulator?

02:00, 15.09.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Awaria akumulatora to zawsze bardzo stresująca sytuacja. Zwykle przytrafia się ona nam w najmniej odpowiednim momencie, gdy śpieszymy się do pracy lub na ważne spotkanie. Jak się zachować w takim momencie?

Co zrobić, gdy popsuje nam się akumulator?

Akumulatory to takie duże baterie, których zadaniem jest dostarczanie energii do wszystkich elementów samochodu. To dzięki nim w samochodzie działają niewielkie elementy takie jak lampka czy radio. Odpowiadają również za zapłon samochody. Jeśli akumulator jest popsuty samochód po prostu nie ruszy. W momencie, gdy odkryjemy, że nasz akumulator nie działa przede wszystkim powinniśmy zachować zimną krew. Uleganie panice na pewno w niczym nam nie pomoże, Następnie należy zastanowić się jak rozwiązać powstały problem. Opcji jest kilka. Możemy zadzwonić po taksówkę, pojechać do sklepu z akumulatorami, wybrać właściwy, wrócić do auta, zamontować akumulator i ruszyć w drogę. Już sam opis brzmi skomplikowanie. Rzeczywistość może nas jeszcze bardziej przytłoczyć. Nie każdy z nas ma szerokie pojęcie o budowie samochodu. Znajomość rodzajów akumulatorów również nie jest powszechna.

Na dodatek do montażu potrzebne są nam odpowiednie narzędzie. Jeśli do tego wszystkiego dodamy dużą stratę czasu, którego zwykle nie mamy, to samodzielny montaż nowego akumulatora może stać się prawie niemożliwy. Druga opcja to odstawienie samochodu do profesjonalnego warsztatu. Tu niestety będziemy potrzebowali lawety, co z kolei stanowczo zwiększy koszty całego przedsięwzięcia. Dodatkowo nie każdy warsztat  ma akurat czas na zajęcie się naszym samochodem. To może znacząco wydłużyć całą naprawę. I tu pojawia się trzecia możliwość. Wymiana akumulatora z dojazdem. Wystarczy zadzwonić i po chwili wykwalifikowany pracownik dobierze akumulator i zajmuje się już naszym autem. 

Pogotowie akumulatorow, co to takiego?

Poznań to jedno z największych miast w Polsce. To właśnie tu powstało pogotowie akumulatorowe. Wszystkie szczegóły na temat jego działania można znaleźć na stronie: Akumulatory Poznań. Firma zajmuje się obsługą klientów, którzy mają problem z akumulatorem w swoim samochodzie. Na wezwanie przyjeżdża pracownik wraz z profesjonalnym sprzętem. Czasami okazuje się, że wystarczy pomoc tak zwany rozruch. Zdarza się to często, szczególnie przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz.

Pracownik nie tylko pomoże w rozruchu, ale również sprawdzi wszystkie parametry akumulatora. Dzięki temu będzie mógł ocenić stan urządzenia. W razie potrzeby na miejscu wymieni akumulator na nowy. My nie będziemy musieli niczym się martwić. Co ważne cała usługa odbywa się w miejscu wskazanym przez Klienta. Pogotowie świadczy naprawy z dojazdem  do każdego miejsca w Poznaniu. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i bardzo cenny w dzisiejszych czasach czas. Montowany przez firmę sprzęt to najwyższej klasy akumulatory różnych producentów. Co ważne w ofercie znajdują się również akumulatory odpowiednie do montażu w łodziach, motocyklach czy kosiarkach. Dzięki temu każdy z wymienionych sprzętów będzie działał bez zarzutu. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz