Poradnia psychologiczna Poznań – co warto wiedzieć?

Jeśli doświadczasz mniejszych lub większych kryzysów w swoim życiu, zapoznaj się z ofertą – poradnia psychologiczna Poznań. Pomóż sobie i spraw, aby Twoje życie na nowo stało się piękniejsze.

  1. Jakie usługi świadczy poradnia psychologiczna Poznań?
  2. Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
  3. Ile czasu trwa psychoterapia?

Jakie usługi świadczy poradnia psychologiczna Poznań?

Psychoterapia to proces mający na celu poprawienie funkcjonowania człowieka. Współpraca z doświadczonym psychologiem, psychoterapeutą czy psychiatrą przynosi ulgę cierpieniu i znacząco polepsza jakość życia. Jeśli znajdujesz się na rozstaju dróg oraz potrzebujesz wsparcia, koniecznie skorzystaj ze wsparcia, jakie oferuje klinika LMC - poradnia psychologiczna Poznań. Poradnia psychologiczna Poznań wspiera osoby cierpiące z powodu obniżonego nastroju, depresji, różnorakich lęków, nieśmiałości, niskiego poczucia własnej wartości czy nawracających obsesyjnych myśli i zachowań (OCD). Ponadto poradnia psychologiczna Poznań umożliwia także terapię małżeńską par, która opiera się na rozwiązywaniu wspólnie z parą problemów z komunikacją, dyskomfortu wynikającego ze zdrady, agresji, poczucia oddalenia czy braku intymności i seksu.  Klinika LMC umożliwia także leczenie uzależnień,  a także konsultacje seksuologiczne, psychologiczne dla rodzin czy diagnozę psychologiczną.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta często wydaje się być czymś nieodgadnionym. Dlatego też dowiedz się koniecznie, jak wygląda pierwsza wizyta w takim miejscu, jak poradnia psychologiczna Poznań. Celem pierwszej wizyty jest zapoznanie się Klienta oraz terapeuty. Terapeuta będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej na temat problemu, z którym przychodzisz, ale także na temat Twojej sytuacji życiowej. Często tak prozaiczne sprawy jak sytuacja mieszkaniowa może mieć wpływ na eskalację naszych problemów lub zmniejszenie intensywności ich występowania. Podczas pierwszego spotkania ustalicie także z terapeutą sposób pracy – częstotliwość Waszych spotkań czy sposób pracy. Widzisz? Nic strasznego! Teraz nie musisz się bać i spokojnie możesz umówić się na wizytę.

Ile czasu trwa psychoterapia?

Długość jednego spotkania, tzw. sesji, to około 50 min w zależności od rodzaju terapii. Cały proces terapii zależny jest natomiast indywidualnie od Klienta i może być naprawdę zróżnicowany. Niektórzy Klienci preferują szybszy czas pracy, a inni wolą spokojniejszy sposób pracy. Niezależnie od tego, jaki tryb pracy Ci najbardziej odpowiada, z pewnością razem z terapeutą wspólnie ustalicie sposób prac, który będzie dla Ciebie komfortowy, a jednocześnie będzie przynosił zamierzone efekty.