Zamknij

Odkup odszkodowań. Sprzedaj polisę i otrzymaj dopłatę od ręki

11:14, 15.09.2020 | Materiały partnera
Skomentuj

Czy odszkodowanie można sprzedać? Tak, to możliwe. Odkup odszkodowań to nowa usługa, z której można skorzystać w wielu kancelariach odszkodowawczych. Na czym dokładnie polega skup odszkodowań? Kiedy warto z niego skorzystać?

Czy odszkodowanie można sprzedać? Tak, to możliwe. Odkup odszkodowań to nowa usługa, z której można skorzystać w wielu kancelariach odszkodowawczych. Na czym dokładnie polega skup odszkodowań? Kiedy warto z niego skorzystać?

Czym jest odkup odszkodowań?

Skup czy odkup odszkodowań to rodzaj usługi świadczonej przez firmy zajmujące się wsparciem prawnym dla ubezpieczonych, czyli przez kancelarie odszkodowawcze. Taka umowa polega na odsprzedaży roszczeń do danego ubezpieczenia w zamian za odpowiednią dopłatę.

Umowa pomiędzy właścicielem ubezpieczenia a kancelarią odszkodowawczą JW GROUP bazuje na cesji wierzytelności, czyli na procesie, w którym dochodzi do przeniesienia wierzytelności z dotychczasowego właściciela na nowego, czyli w tym przypadku kancelarię.

Kiedy najczęściej stosuje się odkup odszkodowań?

Najczęściej odkup odszkodowań powiązany jest z zaniżaniem kwot odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Już od lat zaniżanie odszkodowań jest poważnym problemem, z którym styka się wielu właścicieli polis. Towarzystwo proponuje wtedy niższą kwotę niż rzeczywiście powinna być wypłacona, stosując do tego celu szereg nierzetelnych, niezgodnych z przepisami praw posunięć.

Najczęściej odkup odszkodowań dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych, inaczej samochodowych. To właśnie wtedy dochodzi najczęściej do zaniżenia kwoty, jaka powinna zostać wypłacona.

Sprzedaż odszkodowań dotyczy głównie polis:

  • OC – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu
  • AC – auto casco, dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Gdy towarzystwo nie wypłaca odpowiedniej kwoty odszkodowania, wtedy poszkodowany może zdecydować się na odsprzedaż odszkodowania. Co ważne, możliwe jest to również wtedy, gdy odszkodowanie to zostało już wypłacone. Głównym warunkiem do spełnienia jest termin do 3 lat od zdarzenia, którego dotyczy odszkodowanie.

Zalety odsprzedaży odszkodowania

Cesja wierzytelności dotycząca polis, której celem jest dopłata do zaniżonego odszkodowania, niesie ze sobą wiele zalet dla ubezpieczonego, dlatego też warto rozważyć taką właśnie opcję.

Korzyści z odkupu odszkodowania:

  • brak skomplikowanych formalności
  • kompleksowa pomoc kancelarii odszkodowawczej
  • natychmiastowe otrzymanie dopłaty
  • możliwość odsprzedaży odszkodowania nawet do 3 lat wstecz

Jak przebiega odkup odszkodowań?

Proces związany z odkupieniem odszkodowań nie jest skomplikowany i nie trwa długo, dlatego też warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

1. Skontaktowanie się z kancelarią odszkodowawczą

Należy skontaktować się z wybraną kancelarią prowadzącą odkup odszkodowań, aby przedstawić jej swoją sytuację. Przekazuje się do niej również kosztorys dotyczący odszkodowania, którego ma dotyczyć sprawa.

2. Analiz kosztorysu

W następnym kroku kancelaria dokładnie analizuje otrzymane dokumenty. Sprawdza wtedy, czy istnieją przesłanki do tego, by dopłata do zaniżonego odszkodowania została wypłacona. Określa się także kwotę, jaka może zostać wypłacona w związku z daną polisą.

3. Podpisanie umowy

Gdy miało miejsce zaniżanie odszkodowań, w takim przypadku klient może zdecydować się na podpisanie umowy – cesji wierzytelności. Umowa ta przenosi własność wierzytelności z dotychczasowego właściciela na kancelarię.

4. Wypłacenie pieniędzy

Ostatnim krokiem jest wypłata środków – dopłata do zaniżonego odszkodowania może być wtedy przekazana bezpośrednio na konto bankowe. Najczęściej wypłata prowadzona jest w ciągu kilku dni od analizy kosztorysu oraz podpisania umowy.

Wobec tego wtedy, gdy chcesz otrzymać dopłatę do zaniżonego odkodowania jeszcze łatwiej, warto zdecydować się na jego odsprzedaż. Środki można otrzymać ekspresowo!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz