Zamknij

Władysławowo - miejsce wymarzone na urlop

07:00, 25.09.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Władysławowo z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę turystów. Przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski i spoza niej, by odpocząć i zrelaksować się, słuchając szumu morskich fal. Co ciekawego możemy zobaczyć we Władysławowie i dlaczego cieszy się on tak ogromną popularnością?

  • Położenie geograficzne
  • Najciekawsze atrakcje turystyczne
  • Wydarzenia kulturalne we Władysławowie
  • Miejsca noclegowe

 

Położenie geograficzne Władysławowa

Władysławowo położone jest w północnej części Polski, w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Już samo położenie geograficzne miasta sprawia, że jego atrakcyjność turystyczna wzrasta. Położone u samej nasady Mierzei Helskiej, przyciąga tłumy turystów każdego roku.

 

Najciekawsze atrakcje we Władysławowie

Jeśli za cel wakacyjnej wycieczki przyjmiesz właśnie Władysławowo Atrakcje, jakie tu na Ciebie czekają sprawią, że nie będziesz się nudzić. Największą i najbardziej znaną ze wszystkich jest oczywiście port morski. Cumują tu statki wyruszające każdego dnia na połów ryb. działa tu także fabryka mączki rybnej i lodu. W sezonie letnim w porcie spotkać można żaglówki i jachty. Wieczorem warto przejść się przez molo i wsłuchać w wyciszający szum morskich fal. Władysławowo leży nieopodal Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, więc przebywając tu, warto go odwiedzić. Coś dla siebie odnajdą tu także miłośnicy wodnych rozrywek. Na terenie miasta działa aż pięć morskich kąpielisk.
Władysławowo jest miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Pasjonaci sportu z pewnością zachwycą się spacerem aleją Gwiazd Sportu, a miłośnicy mocnych wrażeń chętnie skorzystają z Lunaparklu Sowińskiego, gdzie poziom adrenaliny sięga zenitu. [obraz_1]

We Władysławowie działa jedyny w Polsce Ocean Park. Jego największą atrakcją jest 34-metrowy płetwal błękitny, stanowiący wierny model tego gatunku. Są tu również modele innych morskich ssaków, odwzorowane z niebywałą dokładnością i precyzją. Wizyta w takim miejscu to swoista lekcja przyrody i biologii dla każdego.

Władysławowo

 

Wydarzenia kulturalne we Władysławowie

Władysławowo cieszy się bogatym życiem kulturalnym. To właśnie tutaj, każdego roku odbywają się Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, przyciągające melomanów z całego kraju i spoza niego. W sezonie odbywają się tu także liczne koncerty, umilające czas turystom. Na trzecim piętrze Domu Rybaka mieści się Prywatne Muzeum Motyli, a w willi, należącej niegdyś do adiutanta generała działa Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. 

 

Władysławowo noclegi dla turystów

Noclegi Władysławowo można znaleźć w wielu ośrodkach wypoczynkowych, domkach do wynajęcia czy innych miejscach zakwaterowania. Do wyboru są miejsca o różnych standardach i lokalizacji. Turyści chętnie zatrzymują się w willach czy domkach letniskowych z bliskim dostępem do morza i najważniejszych atrakcji. Miejsc zakwaterowania nie brakuje, warto jednak na kilka miesięcy przed przyjazdem zarezerwować swój nocleg, by uniknąć przykrej niespodzianki w postaci braku wolnego miejsca.

 

Czy warto odwiedzić Władysławowo?

Liczne atrakcje we Władysławowie, jego malownicze położenie geograficzne sprawiają, że miasto to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów. Różnorodność turystycznych wrażeń sprawia, że coś idealnego dla siebie znajdzie tu zarówno miłośnik wylegiwania się na plaży, jak i amator aktywnych form spędzania wolnego czasu. Władysławowo to miejsce wprost idealne na spędzenie urlopu czy wakacji z rodziną bądź z przyjaciółmi.Piękne wspomnienia i niesamowite wrażenia gwarantowane!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

mikmik

2 0

polecam wakacje we władysławowie 18:23, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%