Zamknij

O czym warto pamiętać remontując garaż

09:34, 24.09.2020 | materiały partnera

Remont garażu nie zdarza się każdego dnia, kiedy więc do niego dochodzi, warto zrobić wszystko na raz, by nie musieć takiego przedsięwzięcia powtarzać po roku lub dwóch. Choć garaż nie należy do pomieszczeń, w których przebywamy najczęściej, ważne jest, by panowały w nim odpowiednie warunki i by dobrze się prezentował. Porządny garaż to dobra ochrona dla naszego auta i innych rzeczy, które w nim trzymamy - a nikt z nas nie che, żeby ze względu na złe warunki w garażu jego rzeczy się niszczyły. Oto pięć rzeczy, o których należy pamiętać podczas remontu garażu:

1. Przejrzyj wszystko

Skoro już robisz remont i wynosisz z garażu wszystkie zalegające tam przedmioty, możesz poświęcić dodatkowy dzień na to, żeby zrobić z nimi porządek. Otwórz każdą skrzynkę i każde pudło, wysyp z nich (lub wyjmij) wszystkie rzeczy i podziel na te, które chcesz zachować oraz na te, których nie będziesz już używać. Dzięki temu zyskasz dużo przestrzeni w garażu, a przy okazji zrobisz porządek w bibelotach, narzędziach i materiałach - zależnie od tego, co trzymasz w garażu.

2. Nie bój się wyrzucać

Wielu ludzi cierpi na manię chomikowania. Gromadzimy najróżniejsze przedmioty, które może kiedyś, w jakichś nieprzewidzianych okolicznościach, w jakimś nieznanym celu nam się przydadzą. Czasem faktycznie ten kawałek materiału, który zostawiliśmy po skracaniu spodni idealnie nada się do zrobienia łaty na kurtce, ale zazwyczaj takie “przydasie” leżą w garażu albo na strychu i zbierają kurz. Remont garażu to idealna okazja, żeby się ich pozbyć. Dlatego nie bój się wyrzucać rzeczy starych, zepsutych i takich, z których po prostu nie korzystasz.

3. Kup dobre meble

Choć garaż nie jest tym pomieszczeniem, które jako pierwsze kojarzy nam się z meblami i urządzaniem wnętrz, dobór odpowiednich mebli może mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonalności garażu. Jeśli chcemy w nim przechowywać dużo różnych rzeczy - a większość z nas właśnie do tego wykorzystuje garaże - powinniśmy zaopatrzeć się w przystosowane do tego i odpowiednio dobrane meble. Przestronne szafki i półki pozwolą ci swobodnie ustawiać i przemieszczać rózne rzeczy, zarówno pochowane w skrzynkach, jak i nie. Dobrym pomysłem mogą okazać się szafy przemysłowe, które zostały zaprojektowane z myślą o magazynach, jednak sprawdzą się również w przydomowych garażach.

4. Nie zapomnij o podłodze

Na podłodze w garażu może być goły beton, ale można tam również położyć kafelki, kostkę lub kamień. Podczas remontu nie zapomnij o konserwacji pokrycia podłogi. Choć na pierwszy rzut oka może ono wyglądać dobrze, pod spodem może kryć się kilka nieprzyjemnych niespodzianek. Przy okazji możesz też wymienić pokrycie na lepsze lub przyjemniejsze w użytkowaniu.

5. Odmaluj ściany

Remontując garaż nie zapomnij o odmalowaniu ścian. Najlepiej zdejmij z nich przedtem ich poprzednie pokrycie, by upewnić się, że gdzieś nie czai się ukryty grzyb. Jeśli dostrzeżesz go wcześnie, możesz się go łatwo pozbyć, jednak gdy taka zaraza się rozprzestrzenia, walka z nią jest kosztowna i czasochłonna, warto więc działać wcześnie, a przede wszystkim zapobiegać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA