Prawie wszystkie dobre szkoły językowe w swojej ofercie posiadają zajęcia z native speakerem. Takie oferty brzmią bardzo profesjonalnie i zachęca do skorzystania z takiej możliwości. Jednak podejmując decyzję o skorzystaniu z takiej metody nauczania warto wiedzieć, co to jest ten niemiecki czy angielski z native speakerem? Otóż native speaker jest to osoba wychowująca się w kraju w którym językiem urzędowym jest język którego uczy. To wyrażenie pochodzące z języka angielskiego nie odnosi się jedynie do tego języka, a do metody nauczania. Native speaker języka polskiego jest Polakiem, niemieckiego, najczęściej Niemcem itp.

Cechą charakterystyczną zajęć z native speakerem jest to, że bardzo często nie potrafi on rozmawiać w języku, w którym na co dzień posługują się uczestnicy kursu lub też jego znajomość jest dość szczątkowa. Takie działanie jest celowe, gdyż motywuje uczestników kursu do prowadzenia rozmów w języku, którego się uczą, a jednocześnie pokonuje u nich strach właśnie przed taką próbą. Przełamanie oporów przed używaniem języka obcego pozwala na szybsze zapamiętywanie zwrotów i słówek, by móc w późniejszym czasie wykorzystać je w prawdziwej sytuacji, gdzie język angielski będzie potrzebny. 

Zalety nauki angielskiego z native speakerem

 

Nie ma na świecie jednej cudownej metody nauczania. Każda posiada swoje zalety, ale również może posiadać jakieś wady, o których się już raczej nie mówi. Tak jest również w przypadku nauczania języka angielskiego z native speakerem dla dorosłych. Każdy się uczy inaczej i wrzucanie wszystkich do jednego wora i zmuszać ich do uczestnictwa w takich czy innych kursach jest błędem. Warto więc przed wyborem określonej metody nauczania zapoznać się z tym co każda z nich proponuje, jakie są jej lepsze i gorsze strony. Nauczanie angielskiego z native speakerem to przede wszystkim możliwość kontaktu z żywym językiem. Nie jest to język literacki, którym mało kto się porozumiewa, ale ma się możliwość poznania różnych dialektów, czy też slangów. Native speaker to osoba dla której język którego tajniki chce przekazać jest językiem ojczystym. Dzięki nauce  potocznego języka, kursanci mogą się przede wszystkim osłuchać z mową używaną na co dzień. Po zakończeniu kursów tradycyjnych, nawet z bardzo dobrymi nauczycielami może się zdarzyć tak, że podczas prowadzenia rozmowy z rodowitym Brytyjczykiem, czy Amerykaninem, rozmówca nas nie zrozumie, gdyż język który poznaliśmy podczas zajęć nie jest językiem używanym na co dzień. Ponadto ucząc się angielskiego z native speakerem poznajesz jego kulturę praktycznie od podszewki. To pomoże poznać jego kraj, zakochać się w nim, zintegrować się, co przełoży się na bardziej efektywnym podejściu do samego procesu uczenia się. Inaczej bowiem uczymy mając na celu tylko zdanie jakiegoś testu, otrzymanie jakiejś pracy, a inaczej jeśli jest się zakochanym w kraju, kulturze w ludziach rozmawiającym w języku angielskim, niemieckim, czy też hiszpańskim. 

Angielski z native speakerem daje szybkie efekty

Trzeba wiedzieć, że dla wielu osób uczących się języków obcych możliwość rozmawiania z rodowitym Anglikiem, Niemcem itp. Wywołuje niezrozumiały strach przed kompromitacją, przed tym, że nikt nas nie zrozumie. Lekcje angielskiego z native speakerem we Wrocławiu, sprawią że strach ten jeśli nie zniknie całkowicie to przynajmniej będzie na tyle mały, że taka rozmowa będzie możliwa. Swobodna rozmowa z prowadzącym zajęcia nie polega jedynie na uczeniu się słówek, czy odpowiednich akcentów, ale na oswojeniu się z sytuacją samej rozmowy. Po takim szkoleniu, późniejsze rozmowy w codziennych sytuacjach będą o wiele łatwiejsze. Można spotkać się z opiniami, że takie lekcje są dla osób, które posiadają już wyższy stopień zaangażowania językowego. Nie jest to prawdą. W takich zajęciach mogą brać również osoby rozpoczynające swoją przygodę z językiem angielskim. Można spotkać takie szkoły, które zastosowały metodę 50/50 czyli połowa zajęć jest prowadzona przez lektora, a zajęcia z angielskiego z native speakerem stanowią pozostałą część zajęć. Jest to bardzo efektywna metoda łącząca w sobie nie tylko naukę słówek i gramatyki, ale również oswajanie z rozmową z osobą, która rozmawia wyłącznie w języku, którego się uczymy.