Zamknij

Jakie modele butów roboczych są polecane?

09:57, 02.10.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Obuwie robocze przeznaczone jest do wszelakich prac fizycznych. Dzięki niemu nie musimy obawiać się o wypadki przy pracy. Ich zadaniem jest chronienie stopy przed urazami mechanicznymi, a także substancjami toksycznymi czy żrącymi.  Przydatne są przy pracach montażowo-instalacyjnych, remontowych czy budowlanych. Jakie modele warto wybrać, dowiesz się poniżej.

  1. Jakie rodzaje butów roboczych można znaleźć?
  2. Jakie są polecane modele obuwia roboczego?

Jakie rodzaje butów roboczych można znaleźć?

W  sklepach można znaleźć wiele typów obuwia roboczego. Do wyboru mamy: trzewiki, sandały, półbuty czy buty do kolan. Wybór zależy od temperatury w pomieszczeniu, w którym pracujemy, a także typ wykonywanej czynności wpływa na wybór. Dobrej jakości buty robocze to inwestycja na wiele lat, dlatego warto wybrać dobry model w odpowiedniej cenie. Półbuty mają niską cholerą oraz zamkniętą cholewkę. Sprawdzą się w miejscach, gdzie trzeba dużo chodzić. Natomiast trzewiki są idealne do chłodniejszych pomieszczeń ze względu na wewnętrzną warstwę ocieplenia. Można znaleźć modele damskie i męskie, które różnią się designem i lekkością.

Jakie są polecane modele obuwia roboczego?

Jednym z polecanych modeli są buty robocze Urgent. Są charakterystyczne ze względu na skórzaną cholewkę oraz stalowy podnosek ochronny i wygodny rzep. Firma oferuje różne typy modeli z innymi charakterystyki. Urgent S1 posiada zamkniętą cholewkę, właściwości antystatyczne i olejoodporne, a także pochłaniacz energii pod piętą. Inny typ dysponuje dodatkową wkładką antyprzebiciową. Model Urgent S3 wyróżnia się odpornością na przenikanie i pochłanianie wody oraz samoczyszczącą się podeszwę. Można znaleźć w ich ofercie półbuty, sandały, czy trzewiki robocze. Buty Urgent są chętnie kupowane przez zakłady produkcyjne i firmy budowlane.

Buty robocza Base Protection to kolejna dobra marka obuwia pracowniczego. Cechują się wygodą, która wpływa na komfort pracy. Wybierając tę markę możemy liczyć na oddychające i lekkie obuwie idealne do pracy w takich branżach jak produkcja, przemysł czy budownictwo.  Ich zaletą są innowacje oraz nowe technologie użyte do produkcji obuwia. Posiadają modele antyelektrostatyczne pozbawione metalowych elementów. Do korzyści można zaliczyć elastyczną i giętką podeszwę oraz przewiewne wkładki, które zapobiegają pocenie się stopy. Niektóre modele mają zapięcie na system BOA, czyli zapięcie na pokrętło z dożywotnią gwarancją. Najważniejsze to wybrać idealnie dobrane do naszego typu pracy i do stopy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%