Zamknij

Oświetl klatkę schodową

11:04, 02.10.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Klatka schodowa to dobro wspólne wszystkich mieszkańców. Należy o nią dbać wspólnymi siłami - to właśnie wtedy będzie można cieszyć się piękną i zadbaną przestrzenią wspólną. W końcu taka klatka schodowa prowadzi do twojego domu i jest niejako wizytówką twojego mieszkania, świadczy też o tobie i twoim najbliższym sąsiedztwie. Dlatego warto zrobić wszystko, by prezentowała się jak najlepiej. Najważniejsze jest jednak jej bezpieczeństwo. A tego nie zapewnisz na klatce schodowej bez światła. Odpowiednie źródło światła sprawi, że wszyscy będą poruszać się po klatce schodowej pewniej i bez żadnych obaw, że w ciemnościach czeka na nich bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Dlatego lampy na schody są bardzo ważne. Pełnią one dwojaką funkcję - czysto funkcjonalną, bo zapewniają światło i bezpieczeństwo, a także estetyczną - bo przecież nikt nie powiedział, że lampy na klatce schodowej muszą być nudne. Możesz wybrać takie, by wspólna klatka schodowa wyglądała pięknie i efektownie.

  1. Zadbaj o klatkę schodową
  2. Bezpieczna klatka schodowa
  3. Światło na klatce schodowej

Klatka schodowa - dobro wspólne mieszkańców

Wspólne dobro mieszkańców - tym właśnie jest klatka schodowa. Oświetlenie tam jest bardzo ważne. W końcu to właśnie ono rozprasza mrok, o który na klatce schodowej jest dość prosto. Z reguły nawet w ciągu dnia potrafi to być miejsce raczej ciemne, bo nie wpada tam dość światła słonecznego. W nocy z kolei spowijają ją iście egipskie ciemności, przez co nikt na takiej klatce schodowej nie może czuć się ani pewnie, ani dobrze, ani bezpiecznie. Jednak rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Wystarczy postawić na odpowiednie lampy nad schody.

Bezpieczeństwo na klatce schodowej

Mogłoby się wydawać, że klatka schodowa jest bardzo bezpiecznym miejscem z definicji. W idealnym świecie właśnie tak by było. W końcu to już nieomal przedsionek twojego domu, a więc miejsca, które z definicji i założenia jest bardzo bezpieczne. Jednak to miejsce, na którym mogą zdarzyć się najróżniejsze rzeczy. Nierzadko dla wielu nieproszonych gości dostępna jest właśnie klatka schodowa. Oświetlenie pozwoli uniknąć niechcianych spotkań, zapewni też bezpieczeństwo podczas wchodzenia po schodach.

Oświetlenie klatki schodowej

Oświetlenie na klatkę schodową musi przede wszystkim być wydajne - nikt przecież nie lubi słabego źródła światła, który tylko podkreśla ciemności, zamiast je rozproszyć. Lampy na klatkę schodową mogą też prezentować się bardzo estetycznie. Niezależnie od tego, czy to klatka wspólna, czy taka wydzielona w obrębie twojego własnego domu i całkowicie prywatna - warto jest o nią dbać.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%