Zamknij

Wycieczki w Tatry dla amatorów- które góry w zasięgu niedoświadczonych?

09:21, 05.10.2020 | Materiały partnera

Chodzenie po górach to przyjemność, choć czasem kończą się zakwasami kolejnego dnia. Są szlaki, nawet w najwyższych polskich górach, dla osób, które nie są wprawione w boju. Idealne w okresie wiosny, jesieni i lata. Gdzie się wybrać?

W górach lepiej nie przeceniać swoich możliwości. Szczególnie, gdy szybko robi się ciemno, pada śnieg bądź deszcz, jest szaro, buro i wieje. Jest wiele szlaków w Zakopanem dla amatorów. Warto się wybrać z rodziną, z partnerem, ze znajomymi. Takie wędrówki zbliżają, wiele nas uczą i przede wszystkim zacieśniają relację. I mają jeszcze jedną bardzo dużą zaletę, jaką?

Górskie szlaki nie tylko dla zaawansowanych

Wejście na Świnicę, Rysy czy Granaty pozostaw dla ludzi, którzy wiedzą, co to góry. Mają odpowiedni sprzęt i kilkadziesiąt wypraw za sobą. Szczególnie w sezonie letnim GOPR wyrusza na pomoc niedoświadczonym turystom, którzy mocno przeceniają swoje możliwości. Jeśli nie chcesz zasilić ich grona wybieraj proste szlaki, a tych naprawdę w Zakopanem i okolicy nie brakuje. Wiele pomysłów na wycieczki w Tatry dla niezaawansowanych znajdziesz na stronie https://www.goral.pl/, w zakładce pomysły na. Są tam też propozycje dla średniozaawansowanych i mnóstwo przydatnych informacji dotyczących różnych form spędzania czasu w Zakopanem.

Dolina Chochołowska

To propozycja również dla rodzin z dziećmi. Uważana za najpiękniejszą z tatrzańskich dolin. Szczególnie wiosną, gdy polany usłane są krokusami. Można spacerować, podziwiać przepiękne widoki i cieszyć się ciszą. Dolina Chochołowska oddalona jest od centrum Zakopanego o nieco ponad 10 km. Zimą organizowane są w niej najpopularniejsze w Tatrach kuligi. Jeśli ta atrakcja również Cię interesuje, to szczegóły sprawdzisz na stronie: https://www.goral.pl/zakopane/kuligi/. Na polanie Chochołowskiej mieści się największe schronisko w Tatrach, nie dziwi więc fakt, że bardzo popularne i oblegane. I w tym miejscu czas na deser chochołowski, szarlotkę ze śmietaną i jagodami.

Dolina Kościeliska

Wejście do doliny znajduje się w Kirach. Bez problemu dotrzesz tam busem bądź samochodem, w okolicy kilka parkingów. Trasy są tak przyjemne, że również na wycieczkę można zabrać ze sobą młodszych członków rodziny, a widoki zapierające dech w piersiach.

Kasprowy Wierch

Odkąd w 1936 roku pojawiła się kolejka linowa, zainteresowanie szczytem wrosło. W końcu można zdobyć naprawdę wysoką górę. Widoki są niesamowite. Można usiąść na trawie i delektować się otaczającym pięknem.

Inne proste szlaki

Mniej znane szlaki, a równie piękne wycieczki to:

Nosal,

Popradzki Staw,

Giewont.

Co jest dużą zaletą pieszych wycieczek?

Są to darmowe atrakcje, wyłączając kolejkę na Kasprowy. Można rewelacyjnie i przede wszystkim aktywnie spędzać czas w Zakopanem bez ciągłego otwierania portfela. Wyjście na szlaki to nie tylko piękne widoki, ale fascynujące miejsca i zabytki, które mija się po drodze. Także bacówki, a więc prawdziwe, codzienne życie.

Wybierając się w góry, należy się odpowiednio ubrać, pogoda w Tatrach bywa kapryśna.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%