Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób zaoszczędzić na integracji? Zainwestuj w eventy online!

12:35, 12.10.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Wielu właścicieli firm i menadżerów nie docenia narzędzia, jakim jest integracja zespołu. „Fundowanie zabawy”, jak określany często jest ten aspekt funkcjonowania firm i korporacji, to po tak naprawdę niezbędny element zapewniający odpowiednią współpracę teamu. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców próbuje ciąć wydatki, co jest całkowicie zrozumiałe – a w obecnej sytuacji imprezy i wyjazdy integracyjne są pierwsze na celowniku, jeśli chodzi o ukrócanie kosztów działania firmy. Nie można jednak tej dziedziny po prostu pominąć czy wyciąć z kalendarza, gdyż wielu pracowników czeka na taki „wypad” cały rok. Aby zintegrować pracowników jednocześnie nie narażając ich na zachorowanie, najlepszym pomysłem wydają się eventy online. Dlaczego?

  1. To wcale nie jest drogie

Eventy online oznaczają w praktyce organizację większości atrakcji dla uczestników, które mogłyby odbywać się w sytuacji bez zagrożenia epidemiologicznego, tyle że w wersji zdalnej.  Nic nie stoi na przeszkodzie, by w formie online pracownicy mogli podziwiać ulubionych wykonawców, posłuchać dobrej muzyki wykonywanej przez zorganizowany zespół czy posłuchać wywiadu ze znaną osobą i zadać jej pytanie osobiście. Co więcej, firma z konieczności nie musi płacić za pokoje, przejazd czy bilety co w oczywisty sposób pozostawia sporo gotówki w kieszeni. Tak naprawdę jedynym, aczkolwiek koniecznym wydatkiem, jest zatrudnienie dobrej agencji eventowej (obecnie najczęściej wybieraną firmą jest wrocławska Argentum Event), która zadba o zaplecze techniczne przedsięwzięcia.

  1. To wcale nie jest nudne

Jakiekolwiek wydarzenia w formie online budzą czasem kontrowersje związane z faktem, że nie bywa się na nich osobiście. Na koncert czy występ, w normalnych warunkach, musimy ubrać się odpowiednio, wyjść i dojechać. Obecnie jest to kwestia otwarcia laptopa czy uruchomienia komputera, kliknięcia w link z zaproszeniem i to w zasadzie tyle. Jednak dobrze zorganizowane wydarzenie będzie interesujące i wciągające nawet bez konieczności opuszczenia domowych pieleszy. Dobrze dobrana atrakcja, np. degustacja win (gdzie napoje dostarczone zostaną wcześniej przez kuriera) czy zajęcia ze wspólnego gotowania czy prac plastycznych zajmą czas i pozwolą zapomnieć na chwilę o nowej rzeczywistości, która zaskoczyła nas w tym roku.

  1. To wcale nie jest niszowe

Eventy organizowane w sieci są obecnie bardzo popularne, gdyż branża eventowa dostosowała się do wymogów dotyczących bezpieczeństwa. Integracja pracowników w formie „niestacjonarnej” zyskuje coraz więcej zwolenników dzięki oczywistym względom bezpieczeństwa, ale także dzięki ułatwieniom organizacyjnym (jedna firma zewnętrzna może „ogarnąć” całość wydarzenia bez angażowania dodatkowych osób i środków).

Artykuł powstał we współpracy z agencją Argentum Event. Więcej informacji o eventach integracyjnych online znajdziecie na stronie agencji: https://www.argentum-event.pl/oferta/team-building-online/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Integracja onlineIntegracja online

1 0

Zapraszamy także do nas https://integracjaonline.pl/ 07:56, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%