Zamknij

Samochód czy rower elektryczny miejski? Czym szybciej i bezpieczniej podróżować po mieście?

11:34, 20.10.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Miasta, zwłaszcza te największe, są często bardzo zatłoczone. Rano lub w godzinach popołudniowych jest bardzo trudno przemieścić się z punktu A do punktu B przez samo centrum. Wpływa na to utrzymujący się bardzo duży ruch, co sprawia, że potrzeba bardzo sporo cierpliwości, by dojechać do celu z dobrym samopoczuciem. Samochód czy komunikacja miejska, jak autobusy czy taksówki, wymagają od jadącego odpowiedniego zaplanowania, ponieważ jazda na ostatnią chwilę może się nie udać w korkach ulicznych.

Istnieją jednak sposoby na poradzenie sobie z codziennym ulicznym tłokiem, inwestując w rower elektryczny miejski. Jest to o wiele wygodniejszy sposób podróżowania po mieście od samochodu osobowego, który częściej będzie stał w miejscu niż przybliżał do miejsca docelowego. Warto poznać zatem zalety tego środka komunikacji, który przyczyni się nie tylko do dobrego samopoczucia związanego z uniknięciem korków ulicznych i powolnego przemieszczania się, ale również jazda na rowerze wpłynie na poprawienie zdrowia jadącego.

Przewaga miejskiego roweru elektrycznego

Jazda na rowerze kojarzy się wielu osobom z potem, zmęczeniem i brudem. Przez te skojarzenia z tradycyjnym rowerem wolą oni czasami poświęcić o wiele razy więcej czasu na dojazd samochodem osobowym niż wsiąść na rower miejski. Właśnie dlatego powstał rower z napędem elektrycznym, by móc bez większego wysiłku dojechać do miejsca pracy, sklepu czy gdziekolwiek, gdzie tylko chcemy.

Przeczytaj również: Jaki jest roczny koszt utrzymania samochodu i roweru elektrycznego

Oczywiście komfort jazdy takim środkiem komunikacji będzie głównie uzależniony od miejskiej infrastruktury. Miasta, które posiadają rozwiniętą sieć dróg rowerowych aż proszą się, aby korzystać z roweru elektrycznego. Dzięki temu będzie można w pełni bezpiecznie i sprawnie dojechać nim do miejsca docelowego. Nawet jeśli drogi rowerowe nie są w tak zadowalającej ilości porozmieszczane po całym mieście, to mimo wszystko można poruszać się rowerem do różnych miejsc. Najważniejsze jest to, aby zachować ostrożność na drodze. Rower jest o wiele mniejszy od samochodu i nie ma problemu, by wyminąć samochód czy pieszego. Najważniejsze, aby pamiętać o zachowaniu uwagi w każdym miejscu.

Wyposażenie rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne posiadają specjalny silnik, który jest napędzany akumulatorem. Ważna rzecz, o której warto wspomnieć już na początku, tyczy się napędzania rowerzysty. Silnik nie jest mechanizmem zastępujący cały wysiłek rowerzysty. Ma on tylko na celu wspomaganie go w trakcie trudniejszych podjazdów. Mimo wszystko rowerzysta musi pedałować, by silnik w ogóle mógł go w odpowiedni sposób wspomagać. Rower z napędem elektrycznym jest tak skonstruowany, że jego silnik automatycznie przestaje wspomagać rowerzystę, jeśli ten rozpędzi się do 25 km/h. W rowerach tego typu stosuje się silniki o mocy 250 W - to najczęściej spotykana wartość na rynku.

Rower elektryczny jest zatem bardzo wygodną formą komunikacji. Zakup odpowiedniego modelu pozwoli cieszyć się płynną jazdą. Poleca się kupno miejskiego roweru elektrycznego, który posiada silnik zamontowany w centralnej części roweru. Również bardzo uważnie trzeba spoglądać na pojemność wbudowanego akumulatora. Nie ma co oszczędzać na nim, ponieważ im wyższa jego pojemność, tym na dłuższe podróże będziemy mogli sobie pozwolić.

Rowery elektryczne posiadają ramę, która umożliwia stosunkowo wyprostowaną postawę. Wpływa to na jeszcze większą wygodę poruszania się, co przemawia za tym środkiem komunikacji wykorzystywanym chętnie po miejskich drogach czy drogach rowerowych w mieście umieszczonych. Rower tego typu jest przystosowany do miejskiego ruchu, ponieważ posiada ramę, która umożliwia bezproblemowe wsiadanie na niego. Dzięki temu można w zwyczajnym ubraniu poruszać się nim, a nie przebierać się specjalnie w ubranie sportowe. Rama tym bardziej została przygotowana tak, aby móc w ubraniu do pracy, szkoły czy sklepu przemieszczać się nim.

Rower elektryczny powinien mieć podstawowe wyposażenie, którego nie powinno brakować w żadnym rowerze. Oświetlenie zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku lub przed świtem. Błotniki i osłona na łańcuch zabezpieczą ubrania przed ubrudzeniem - zwłaszcza w deszczowe dni. Nie powinno zabraknąć dzwonka, który zapewni bardziej komfortową i bezpieczniejszą jazdę po chodnikach z pieszymi lub jeśli ścieżka rowerowa jest połączona z chodnikiem dla pieszych. Zdarza się wiele razy, że piesi omyłkowo zajmują miejsce na dróżce rowerowej.

Dobre jakościowo miejskie rowery elektryczne produkuje marka MUVIKE. Warto zainteresować się ich ofertą, ponieważ można w rozsądnej cenie zakupić bardzo profesjonalny i estetycznie wyglądający rower elektryczny, który z pewnością posłuży przez długie lata.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz