Zamknij

Rodzaje sufitów napinanych: który najlepiej wybrać?

00:00, 28.10.2020 | materiały partnera

Sufity napinane to stylowe i nowoczesne rozwiązanie, które jest coraz częściej wybierane do aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Szybkość montażu, doskonały wygląd i długi czas używalności to kluczowe zalety tego typu konstrukcji, które nie stracą na popularności w najbliższych latach. Ponadto każdy może dopasować do swoich potrzeb teksturę, kolor, kształt i wiele innych ich cech. Oto podstawowe informacje o klasyfikacji i najbardziej popularnych sufitach napinanych.

Podstawowe rodzaje sufitów napinanych

Istnieje ogromna ilość rodzajów sufitów napinanych, a ich wielkość stale się powiększa. Na przykład nie tak dawno na rynku pojawiły się sufity napinane 3D. Podstawą klasyfikacji płócien napinanych jest materiał, z którego są wykonane: istnieją sufity napinane z tkaniny, jako materiał na sufit napinany może także być wykorzystywana folia PCV. Pierwsza opcja wyróżnia się brakiem szwów, wytrzymałością i stabilnością, a druga - atrakcyjnym kosztem i wieloma rozwiązaniami dekoracyjnymi.

W zależności od rodzaju konstrukcji sufity napinane Lublin dzieli się na:

  • Sufity jednopoziomowe. Piękne i praktyczne, takie sufity dekoracyjne wyróżniają się również łatwością montażu i doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach;
  • Sufity wielopoziomowe. Aby je stworzyć, stosowane są płyty gipsowo-kartonowe i rozciągane płótna, co pozwala nadać sufitom złożonego kształtu geometrycznego i użyć przy ich wykonywaniu różnych kolorów. Chociaż liczba poziomów nie jest ograniczona, najczęściej tworzone są sufity dwupoziomowe.
  • Sufity napinane Chełm mogą być również gładkie lub ozdobione wzorami (wśród oryginalnych aranżacji, tworzonych przez montażystów firmy OTOmistrz, wystepują sufity napinane 3D, sufity z nadrukiem czy też sufity imitujące gwieździste niebo). W zależności od tego, jaki materiał na sufit jest wykorzystywany, wyróżnia się sufity napinane matowe i błyszczące. 

Najpopularniejsze sufity napinane w Polsce

Szczególną uwagę należy zwrócić w sypialni na kolor sufitu. Możesz wybrać zarówno klasyczne odcienie, jak i eksperymentować - teraz jest to w modzie. Na przykład kolor sufitu może logicznie uzupełniać kolor ścian lub, przeciwnie, mieć kontrastowy odcień. W jasnych pomieszczeniach, wykonanych w odcieniach beżu, dobrze prezentują się również niebieskie sufity napinane, ostatnio bardzo popularne stały się tkaniny elastyczne w ciemnym odcieniu - fioletowym, a nawet czarnym. Najpopularniejsze obecnie rodzaje sufitów to:

  • Sufity napinane z tkaniny w dowolnym kolorze;
  • Sufity napinane lakierowane na biało oraz sufity napinane błyszczące;
  • Lustrzane sufity napinane;
  • Białe, matowo-satynowe;
  • Sufity LED;
  • Napinane sufity z rozgwieżdżonym niebem;

Zamów stylowe sufity napinane Zamość w firmie OTOmistrz: wiemy wszystko o tego typu powłokach i chętnie zainstalujemy je w Twoim mieszkaniu, zarówno klasyczne sufity napinane błyszczące lub matowe, jak i sufity napinane podświetlane czy też lustrzane sufity napinane! 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop