Zamknij

Bydgoszcz: Elektrycy mają pełne ręce roboty! Dlaczego? Instalacje elektryczne w dobie pandemii

11:00, 13.11.2020 | Materiały partnera
Skomentuj

Wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 zostały wprowadzone zalecenia, mające na celu zminimalizowanie skupisk ludzkich. Zachęcano, by maksymalnie ograniczyć poruszanie się w miejscach publicznych i zostać w domu. Okazało się, że okazję tę Polacy wykorzystali do… remontów. Zdjęcia wypełnionych sklepów budowlanych obiegły całą Polskę i mimo, że od momentu wybuchu pandemii minęło trochę czasu, to trend na remontowanie mieszkań jest wciąż aktualny. Zobacz, ile osób zdecydowało się wymienić instalacje elektryczne w swoim domu i dlaczego elektrycy w Bydgoszczy mają ręce pełne roboty!

#Zostań_w_Domu i remontuj!

Puste ulice, parki i bulwary. Przejście w tryb pracy zdalnej, nadrabianie zaległych książek i filmów, rozmowy z bliskimi przez kamerki internetowe… Życie zawodowe, rozrywkowe i towarzyskie przeniosło się do naszych domów. Nic dziwnego, że zaczęliśmy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób zadbać o przestrzeń, w której funkcjonujemy. Okazało się, że obok przemeblowań, przemalowań i innych zabiegów, mających na celu odświeżenie naszych mieszkań, wzrósł popyt na instalacje elektryczne.

 

Czym jest instalacja elektryczna i dlaczego warto ją wymienić?

Instalację elektryczną tworzy układ przewodów w budynku wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym. Obejmuje ona między innymi kable, przewody, urządzenia i przyrządy łączeniowe, zabezpieczające, zespoły prądotwórcze itp. Wymiana instalacji elektrycznej zapewni nam większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania z różnych urządzeń elektrycznych. Aluminiowe przewody starych instalacji elektrycznych często ulegają deformacji, dlatego też zazwyczaj nie pracują na swoich optymalnych obrotach, przez co płacimy więcej za nasze rachunki. To ważne, zwłaszcza w czasach, gdy przez przebywanie w domu i tak płacimy więcej za prąd.

 

Elektryk w domu – czy to bezpieczne?

Pewnie zastanawiacie się, czy zapraszanie fachowca do mieszkania w czasach, gdy koronawirus szaleje jest rozsądne. Podobnie jak z wizytą w sklepie, czy u lekarza, wizyta elektryka powinna odbyć się z zachowaniem wszystkich ostrożności i procedur takich jak dezynfekcja rąk, utrzymanie dystansu, czy stosowanie ochronnej maseczki i rękawiczek jednorazowych. Podczas kontaktowania się z elektrykiem, warto więc ustalić zasady, które zapewnią bezpieczeństwo obu stronom.

Instalacja elektryczna powinna zostać wykonana przez osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę. Tylko wtedy zyskamy pewność, że wszystko będzie działało poprawnie.

 

Elektryk w Bydgoszczy – może być problem z wolnym terminem!

Jak mówi Marcin Polmański z serwisu Naprawek.pl, w związku ze zwiększonym popytem na usługi elektryczne, może pojawić się problem ze znalezieniem wolnego terminu:

„Od momentu wybuchu pandemii zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost zleceń do elektryków. Są to przede wszystkim zgłoszenia do naprawy różnych sprzętów, usunięcia awarii elektrycznych, ale i wymiany instalacji. W samej Bydgoszczy mówimy nawet o dwukrotnie większym popycie na tego typu usługi, w porównaniu z zeszłym rokiem”.

 

Jak trafić na solidnego elektryka z Bydgoszczy lub okolic, który znajdzie dla nas wolny termin i zachowa środki ostrożności podczas wykonywanej usługi? Dobrym rozwiązaniem będzie wyszukanie specjalisty za pośrednictwem współpracujących z nimi serwisów internetowych, które poinformują nas o dostępnych firmach w naszym mieście i przekażą zgłoszenie bezpośrednio do nich. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz