Zamknij

Najlepszy sposób na nieświeży oddech

10:11, 12.11.2020 | materiały partnera

Nieprzyjemny zapach z ust to jedna z bardziej zawstydzających dolegliwości, które mogą nam się przydarzyć. Może odebrać nam zupełnie pewność siebie w kontaktach towarzyskich i zawodowych. Co najgorsze, nieświeży oddech nie musi zdarzać się jedynie osobom, które kochają czosnek lub nie dbają o higienę jamy ustnej. Co zrobić, jeżeli regularnie myjemy zęby, a mimo to nasz oddech jest nieprzyjemny?

Higiena jamy ustnej a świeży oddech

Przystępując do walki z nieświeżym oddechem, warto zacząć od podstaw, czyli od stanu naszej jamy ustnej. Jeżeli cierpimy na próchnicę, a w naszych zębach są ubytki, może to być przyczyną nieprzyjemnego oddechu – bakterie pożywiające się rozkładającymi się resztkami jedzenia z całą pewnością nie będą pachnieć świeżo.

Nawet jeżeli nasze zęby są wolne od ubytków, przyczyna brzydkiego zapachu z ust może leżeć w nieprawidłowym dbaniu o higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie to absolutna podstawa, ale należy również pamiętać o prawidłowej technice.

Jak myć zęby, aby mieć świeży oddech?

Pamiętajmy o szczotkowaniu przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty. Nie musimy szorować mocno zębów – wystarczą delikatne ruchy wymiatające szczoteczką, którą powinniśmy trzymać w nachyleniu ok. 45 stopni od powierzchni zęba.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze zęby są idealnie umyte, warto zainwestować w nowoczesne technologie. Szczoteczki soniczne wykonują ok. 30-40 tysięcy ruchów obrotowych na minutę, w porównaniu z jedynie 600 ruchami, które wykonujemy, używając klasycznej szczoteczki do zębów. To pozwala na bardzo dokładne usuwanie osadów i płytki nazębnej, co przekłada się na lepsze zdrowie naszych zębów.

Szczoteczki soniczne a świeży oddech

Szczoteczki soniczne pomogą nam także w budowie dobrych nawyków - mają wbudowany timer, który co 30 sekund sygnalizuje nam, żeby przenieść się ze szczotkowaniem w kolejny rejon jamy ustnej, a po dwóch minutach automatycznie wyłączy szczoteczkę.

Ciekawą propozycję ma dla nas Oclean – marka, pod którą Xiaomi sprzedaje swój sprzęt do higieny jamy ustnej. Szczoteczki soniczne Oclean posiadają wbudowane sensory, które dopasowują tryb i tempo pracy szczoteczki do nacisku, który stosujesz na zęby. W dodatku modele takie jak Oclean X posiadają możliwość połączenia szczoteczki z Twoim telefonem za pomocą specjalnej aplikacji. W niej możesz zobaczyć, jak wygląda Twoje mycie zębów – które obszary pomijasz, które szczotkujesz za mocno etc.

Nieświeży oddech – inne przyczyny

Jeżeli już masz pewność, że Twoje zęby są prawidłowo szczotkowane i nie cierpisz na próchnicę, to co jeszcze może Ci pomóc w poprawie oddechu? Być może przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust są niedokładnie wyczyszczone trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, takie jak np. przestrzenie międzyzębowe.

Przestrzenie między zębami u wielu z nas są bardzo wąskie i nie docieramy do nich podczas mycia szczoteczką, bez względu na to, czy jest to szczoteczka manualna, czy soniczna. Aby je wyczyścić, musimy sięgnąć po nić dentystyczną lub po irygator.

Irygator Oclean W1

Oclean zaprezentowało niedawno również swój pierwszy irygator na polskim rynku. Te urządzenie wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem do usuwania płytki nazębnej i resztek pokarmu, a także do łagodnego masażu dziąseł. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą stosować nici dentystycznych (np. ze względu na aparat ortodontyczny) lub nie chcą tego robić, chociażby z troski o środowisko.

Irygator Oclean W1 i szczoteczki soniczne Oclean możesz kupić na https://oclean.pl, oficjalnym polskim sklepie Oclean.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop