Zamknij

Jak wybrać odpowiedni kolor farby do domu? Testery farb, a może odrobina wiedzy o samych kolorach? Sprawdź!

22:00, 17.11.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Już niedługo czeka Cię dość duży remont? A może planujesz przemalowanie starych powierzchni ścian i nadanie im zupełnie nowego wymiaru? Jeśli w aktualnej kolorystyce czegoś Ci brakowało, a poprzednie farby, nie spełniały Twoich oczekiwań wytrzymałościowych to mamy dla Ciebie dobrą informację. W tym poradniku dowiesz się, jaki wpływ na Twój nastrój mają kolory, które stosujesz oraz dlaczego warto korzystać z testerów farb.

Kolory to niezwykle ważny aspekt w otaczającym nas życiu codziennym. Odpowiednio dobrane barwy w sypialni, salonie lub kuchni mogą wpływać pozytywnie bądź negatywnie na nasze samopoczucie. O psychologii barw wiemy aktualnie dość sporo, a oto co uważają specjaliści.

Psychologia barw we wnętrzach – jaki kolor i gdzie?

Przyjęło się, że jasne, delikatne kolory mają za zadanie uspakajać nasz silniejszy temperament i wprowadzać w stan wyciszenia. To dlatego, w sypialni często stosuje się delikatne farby pastelowe lub barwy bliskie naturze. Często projektanci zalecają tu odmalowywanie ścian na zielono, beżowo lub szaro. Można także pokusić się po połączenie bieli z delikatną pastelą.

W kuchni powinno się natomiast stosować barwy, które zachęcą nas do jedzenia. Tutaj także sprawdzi się zieleń, ale również pomarańcz czy delikatny żółty. Każdy z tych kolorów jest energiczny i bardzo pozytywny. W salonie lepiej postawić na klasykę. Wówczas, nie tylko zyskujemy szansę na połączenie w jednym pomieszczeniu strefy wypoczynku oraz codziennego życia, ale również zachowamy modną kolorystykę na wiele lat. 

Masz w domu biuro? Zadbaj, by znajdowały się w nim możliwie spokojne kolory. Delikatne odcienie bliskie naturze ułatwiają skupienie się, na wykonywaniu codziennych obowiązków.

Skąd czerpać inspiracje kolorystyczne – czy testery farb się sprawdzają?

Pamiętaj, że oferta produktów do odmalowywania wnętrz jest naprawdę spora, może się zatem okazać, że trudno będzie Ci podjąć decyzję o wyborze tego idealnego. Co za tym idzie farba, która na puszce wydaje się idealna, przy innym oświetleniu oraz na sporej powierzchni może prezentować się zupełnie inaczej. W takich przypadkach pomocne okazują się testery farb ściennych, po które można sięgnąć w każdej chwili. 

Zabierzmy np. testery farb Magnat, prestiżowe produkty, które poleca się do zastosowania we wnętrzach luksusowych. Tester pozwoli nam wybrać wyjątkowo głęboki odcień, dokładnie taki, jak zakładaliśmy podczas remontu. To idealna opcja na pominięcie smutnych rozczarowań i niepotrzebnie wydanych pieniędzy.

Planujesz remont i nie wiesz, jakie kolory wybrać? Oto nasz przewodnik w pigułce:

  • Skorzystaj z wiedzy dostarczonej przez psychologię barw,
  • Spokojne kolory zastosuj w tych wnętrzach, w których odpoczywasz, głębokie i soczyste, w tych, w których dużo się dzieje,
  • Zanim kupisz całą puszkę farby, sprawdź jej odcień na ścianie za pomocą testera,
  • Zobacz, jak kolor prezentuje się w różnych porach dnia, dopiero wtedy podejmij właściwą decyzję.

Mamy nadzieję, że z tym przewodnikiem, Twoje wnętrza wreszcie nabiorą takich kolorów, na jakie zasługują!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz