Zamknij

Jakość betonu – dlaczego jest taka ważna

12:03, 22.12.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Trwałość budynku i niezawodna jego eksploatacja zależy przede wszystkim, od jakości zastosowanych przy jego budowie materiałów. Dziś nikt nie może mieć wątpliwości, że parametry poszczególnych składników mają bezpośrednie przełożenie na końcowy efekt. Chcesz spać spokojnie – nie oszczędzaj na jakości!

 

Nie bądź betonem – nie oszczędzaj na siłę

Kosztowne naprawy? Problematyczne usterki? Ciążąca rękojmia? Po co tracić na to wszystko czas, pieniądze i nerwy skoro można po prostu dobrze budować. Do tego niezbędne są materiały najwyższej jakości. Beton, jako najważniejszy z nich, musi spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Taką gwarancję dają czołowi producenci, którzy nie tylko przechodzą rutynowe kontrole jakości, ale sami monitorują każdy etap wytwarzania betonu.

 

Fundament to jakość betonu

Tak jak podstawą każdej konstrukcji budowlanej jest jej fundament, tak absolutną bazą wszystkich najważniejszych konstrukcji nośnych jest beton najwyższej jakości. To właśnie on, mieszanka wysokiej jakości cementu, odpowiednio wyselekcjonowanego kruszywa i odpowiedniej wody, dzięki swoim właściwościom i unikatowym parametrom, odpowiada za przenoszenie nawet największych obciążeń w ścianach nośnych, słupach, stropach, belkach czy wiązarach. Stanowi więc o solidności, niezawodności i trwałości wykonania całego obiektu. W tym miejscu nie może być fuszerki! Jakiekolwiek odstępstwo od najwyższych standardów wykonania może zemścić się powstaniem wad, które w krańcowej sytuacji mogą doprowadzić nawet do braku możliwości eksploatacji całego obiektu. Czy naprawdę w imię drobnych oszczędności chcesz brać za to odpowiedzialność?

 

Beton wysokiej jakości – czyli jaki?

Aby beton był skutecznym spoiwem najważniejszych elementów konstrukcji budynku musi spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Począwszy od doboru samych składników do mieszanki cementu, kruszyw i wody, po wylanie gotowej mieszanki. Każdy etap musi odbywać się w ściśle określonych warunkach. Istotny jest zatem cały proces – od produkcji betonu, poprzez transport, po jego cały finalny proces twardnienia. Dopełnienie wszystkich wymagań jest gwarancją otrzymania materiału o pożądanych właściwościach - określonej wytrzymałości, odporności na działanie szkodliwych czynników. Warto więc cały ten proces powierzyć prawdziwym fachowcom, takim jak eksperci polskiej firmy Górażdże, którzy kwestiami związanymi z betonem zajmują się już blisko ćwierć wieku.

 

Dobrej jakości beton z zakładów Górażdże

Zatem – na nie ma na co czekać! Już dziś możesz zwrócić się po szczegółową ofertę do lokalnej wytwórni betonu, jednego z spośród 60-ciu zlokalizowanych w całej Polsce zakładów Górażdże. Wszystkie one wyposażone są w nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia, które zapewniają utrzymanie powtarzalności wszystkich parametrów. Wysokie standardy prowadzonej tam produkcji wspierane są dodatkowo przez system zarządzania jakością (ISO 9001) oraz nadzorem technologicznym przez uprawnioną jednostkę naukową. Dodatkowym atutem jest nienaganna opinia na rynku, której potwierdzeniem jest rosnąca popularność wytwarzanych tu materiałów i coraz większy udział w rynku budowlanym. Nic dziwnego, że liczne grono fachowców zwraca się o pomoc w sprawach związanych z budownictwem właśnie do grupy Górażdże. Tu znajdą nie tylko niezbędną wiedzę, umiejętność doboru najkorzystniejszego rozwiązania z szerokiej gamy produktów, ale także prosty i łatwy kontakt. Sprawdź sam!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz