Zamknij
REKLAMA

Rodzaje masaży – który wybrać dla siebie?

18:40, 19.02.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Każdy masaż będzie dobry od braku masażu w ogóle, jednak warto wiedzieć, jakie są ich rodzaje, by dopasować je do swoich potrzeb. Czasem zmiana naszego myślenia i poznanie definicji i sposobu masowania sprawia, że możemy liczyć na jeszcze lepszą relaksację lub leczenie, w zależności od tego, czego oczekujemy od masażu.

 

Masaże klasyczne, które znajdziesz w każdym spa
 

Masaż klasyczny sam w sobie, jest masażem mięśni głębokich. Wykonywany jest on zazwyczaj na gołym ciele z wykorzystaniem lub bez balsamów pielęgnacyjnych. Kolejnym masażem, który należy do tych klasycznych, jest masaż głęboko relaksacyjny. Jest on najczęściej wybierany w spa, gdzie przede wszystkim chodzi nam o relaksację i pozbycie się napięcia mięśniowego. Masaż relaksacyjny wykonywany jest spokojnej, miłej atmosferze, a każdy ruch i dotyk jest powolny i ciepły. W pomieszczeniu zazwyczaj panuje półmrok, a relaksacji sprzyjają zapalone świece zapachowe. Masaż, który jest niezwykle popularny, to także ten z wykorzystaniem gorących olejów. Olejki mają właściwości pielęgnacyjne i sprawiają, że dłonie masażysty delikatnie suną po ciele klientki. To, że są ciepłe, sprawia, że mięśnie doskonale się odprężają.

 

Masaże egzotyczne, znane od wieków
 

Masaże egzotyczne są dla nas nie lada gratką. Taką właśnie usługą jest masaż tajski Katowice, który łączy w sobie jogę pasywną, akupresurę, refleksologię i rozciąganie. Wykonuje się go w ubraniach, na specjalnym materacu umiejscowionym na podłodze. Wymaga wiedzy i umiejętności masażysty, a także dużej ilości miejsca. Następnym niezwykle przyjemnym i bardzo miłym masażem jest lomi lomi. Jest to czuły i delikatny dotyk ciała, z wykorzystaniem aromaterapii. Lomi lomi jest masażem pochodzącym z dalekiego wschodu i ma za zadanie utulić ciało oraz ukoić nerwy. Jest on skierowany przede wszystkim do samotnych kobiet potrzebujących kojącego dotyku.

 

Masaże rzadziej wybierane, jednak nadal bardzo skuteczne
 

Masaż bańką chińską i masaż antycellulitowy mają ze sobą wiele wspólnego. Oba mają za zadanie pomóc klientce pozbyć się cellulitu, zwiększyć przepływ krwi i limfy, a także ujędrnić i wyszczuplić ciało. Warto co nieco dowiedzieć się czym jest masaż gorącymi kamieniami. Podczas rytuału kładzie się je na ciało, wcześniej je podgrzewając. Ciepło rozchodzące się po ciele jest niesamowicie przyjemne i sprawia, że mięśnie stopniowo się rozluźniają. Masaż kamieniami jest uzupełniany także o masowanie mięśni, także w spokojnym, odprężającym klimacie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%