Zamknij
REKLAMA

Kupujemy pilarkę stołową - na co zwrócić uwagę?

20:09, 25.02.2021 | Materiał partnera
Skomentuj

Pilarki stołowe to urządzenia, które przydadzą się podczas wykonywania większości prac remontowo-budowlanych zarówno w domu, jak i w profesjonalnej stolarni. Dzięki nim sprawnie dotniesz drewno, tworzywa sztuczne i materiały drewnopodobne. Pilarki stołowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, ze względu na sposób ich montażu oraz duży blat roboczy, który jest wystarczający nawet do obróbki elementów o sporych rozmiarach. Dzięki nim szybko i równo przytniesz deski, belki czy płyty wiórowe. Pilarki stołowe są podstawą wyposażenia warsztatów miłośników majsterkowania, jak również profesjonalnych firm budowlanych i stolarni. Dobrej jakości pilarki to sprzęt, który będzie służył przez długie lata, zapewniając bezpieczną i komfortową pracę. Co musisz wiedzieć przed zakupem urządzenia do swojego warsztatu? Sprawdźmy!

 

Pilarki stołowe dla profesjonalistów i zagorzałych wielbicieli majsterkowania

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pilarek stołowych. Jedne z nich będą spełniały oczekiwania profesjonalistów, inne sprawdzą się jedynie do użytku amatorskiego, dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z majsterkowaniem. Pilarki stołowe różnią się mocą i głębokością cięcia, co ułatwia ich dobór do grubości i rodzaju ciętego materiału. Poszczególne produkty wykonane są z różną dokładnością i dbałością, co z kolei przekłada się na precyzję ich cięcia. Tanie pilarki często nie dają możliwości wykonywania dokładnych cięć, jednak nie we wszystkich pracach ma to znaczenie.

Podstawową funkcjonalnością pilarek stołowych jest obróbka drewna. Czasami wykorzystuje się je także do cięcia elementów wykonanych z aluminium, tworzyw sztucznych czy betonu. Pilarki stołowe nie sprawdzą się do cięcia ukośnego. W takich przypadkach lepiej wybrać ukośnice - prześledź aktualny ranking pił ukosowych na narzedzia.pl.

piła stołowa makita mlt100n na narzedzia.pl

Pilarki stołowe do domu

Pilarki stołowe są bardzo zróżnicowanymi urządzeniami. Trudno jednoznacznie ocenić, który model będzie tym najlepszym, gdyż wszystko zależy od przeznaczenia sprzętu. Dla zastosowania domowego, do niezbyt wymagających prac, sprawdzą się modele o przeciętnej mocy oraz niezbyt dużych wymiarach. Bez trudu znajdziesz model o takich parametrach, co więcej, są to z reguły produkty przystępne cenowo. Wystarczy, dobrać odpowiednie ostrze i już można zabierać się do pracy. Dla osób, które chcą uzyskać precyzyjne cięcie, dostępne są produkty przeznaczone dla profesjonalistów. Mają one wysoką prędkość obrotową, która umożliwia cięcie nawet twardego drewna. 

Porównując dostępne pilarki stołowe pod kątem parametrów technicznych, a także przeznaczenia można wyróżnić pilarki stołowe:

  • uniwersalne - przeznaczone do użytkowania w przydomowych garażach i małych warsztatach; po dobraniu odpowiedniego ostrza radzą sobie z wieloma materiałami; są lekkie, mają niewielką moc, dobrą jakość, ale także niską cenę;
  • z heblarką - te urządzenia pozwalają nie tylko na cięcie, ale również heblowanie;
  • formatowe - wyposażone w prowadnice, które umożliwiają precyzyjne cięcie nawet bardzo dużych elementów; mają bardzo duży blat roboczy; 
  • na siłę - profesjonalne rozwiązania o podwyższonej mocy; idealne do stolarni i zakładów produkujących meble; zasilane prądem trójfazowym;
  • precyzyjne - mają wysoką prędkość obrotową i odznaczają się wysoką jakością; dzięki zastosowaniu ostrzy z licznymi ząbkami wykazują się dużą efektywnością cięcia.

piła stołowa bosch gts 10xc w sklepie narzedzia.pl

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas kupna pilarki stołowej?

Wybór najlepszego produktu wymaga porównania jakości produktów, ich cen, parametrów technicznych, bezpieczeństwa i wielkości. Wśród parametrów technicznych szczególnie istotna jest moc urządzenia i jego prędkość obrotowa. Do cięcia twardego drewna na użytek indywidualny wystarczające będzie urządzenie o mocy ok. 1800 W. Do zastosowań profesjonalnych - konieczna jest jednak wyższa moc. Wydajna i skuteczna pilarka powinna mieć prędkość obrotową na poziomie minimum 500 obrotów na minutę. Pilarka do zastosowań domowych jest zasilana prądem jednofazowym o mocy 230 V, podczas gdy urządzenia profesjonalne mogą korzystać z zasilania prądem trójfazowym. Bogate wyposażenie dodatkowe wpływa na możliwość pracy pilarki stołowej z materiałami o różnej twardości, dlatego warto sprawdzić, o co producenci poszerzyli wersję podstawową.

W sklepie narzedzia.pl znajdziesz szeroką ofertę pilarek stołowych. Sprawdź pod adresem: https://www.narzedzia.pl/pilarki-stolowe,c11776/.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%