Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto pojechać na wakacje last minute?

12:06, 02.03.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Wakacje last minute cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat, głównie ze względu na znacznie niższe, w porównaniu z klasycznymi turnusami, koszty wyjazdu. Ale korzystna cena to niejedyna ich zaleta.

Zalety wyjazdów last minute

Największą zaletę wycieczek „na ostatnią chwilę” stanowi cena, która bywa nawet o 75% niższa względem pierwotnej ceny katalogowej. Jest to więc świetna opcja dla kogoś, kto np. marzy o wycieczce zagranicznej do ciepłego kraju, ale nie może sobie na nią pozwolić ze względów finansowych. Obniżka wynosząca aż kilkadziesiąt procent znacząco zwiększa szanse na spełnienie pragnienia. Last minute pozwala na odwiedzenie egzotycznych miejsc za relatywnie niewielką kwotę.

Dużym atutem tego rozwiązania jest również gwarancja stałej ceny. Biuro podróży nie może zmienić kosztu wycieczki w czasie krótszym niż 21 dni przed wyjazdem. Jako że oferty pojawiają się na kilka dni przed wylotem, to hotel, samolot i inne atrakcje są już „zaklepane” i opłacone, a koszt wyjazdu pozostaje bez zmian.

Propozycje wyjazdów last minute z biurem podróży mają też duże znaczenie dla osób zapracowanych, które czekały na decyzję o przyznaniu urlopu niemal do ostatniej chwili. Opcja ta wiąże się ponadto z brakiem ryzyka odwołania imprezy. Klienci mogą więc mieć pewność, że wymarzona wycieczka na pewno się odbędzie i nic nie pokrzyżuje ich wakacyjnych planów.

Jak działa oferta last minute?

Tour operatorzy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu urlopowego kupują określoną liczbę miejsc w samolotach i hotelach, zakładając konkretną wielkość i wartość sprzedaży. Niezależnie więc od tego, ile biuro podróży sprzeda wycieczek, będzie musiało zapłacić za wszystkie zamówione wcześniej miejsca. Jeśli więc okaże się, że na kilka dni przed wyjazdem przewoźnik posiada jeszcze wolne miejsca, może je sprzedać w znacznie niższej, w porównaniu z wcześniejszą ofertą, cenie. Jest to dla niego opłacalne – lepszym rozwiązaniem jest przecież sprzedaż wycieczki, nawet po mniejszym koszcie, niż konieczność opłacenia „pustej rezerwacji”. Nawet jeśli zarobi niewiele na tańszej ofercie, to przynajmniej zwróci mu się koszt opłacenia hotelu i miejsca w samolocie, więc nie będzie stratny.

Jak kupić wycieczkę last minute?

Zdarza się, że biura podróży nadużywają pojęcia last minute. Nierzadko już 2-3 tygodnie po przedstawieniu oferty staje się ona oficjalnie propozycją „na ostatnią chwilę”, mimo że jej cena wcale na to nie wskazuje.

Chcąc więc mieć pewność znalezienia prawdziwie korzystnej oferty last minute, warto szukać propozycji bezpośrednio w renomowanym, sprawdzonym biurze podróży, takim jak Coral Travel. Doświadczony tour operator, który przez cały rok organizuje wycieczki w różne zakątki świata, zawsze ma bardzo ciekawe i aktualne propozycje „na ostatnią chwilę”.

Trzeba przy tym mieć na uwadze, że najatrakcyjniejsze podróże z naprawdę niską ceną odbywają się często w ciągu kilkunastu godzin. Trzeba więc być gotowym na natychmiastowe spakowanie się i błyskawiczny wyjazd na lotnisko.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%