Zamknij
REKLAMA

Jak prawidłowo dobrać flagę do masztu?

18:37, 19.03.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Jeżeli rozważamy niepowtarzalne działania reklamowe naszej firmy, powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość eksponowania flag na masztach reklamowych. Jest to typ reklamy, który cieszy się coraz większą popularnością ze względu na oryginalną formę i skuteczny przekaz. Nie ma lepszej reklamy, niż taka, która jest zawieszona wystarczająco wysoko, aby każdy ją widział.

Jak dopasować flagę do masztu?

Jeżeli planujemy ekspozycję naszego masztu na zewnątrz, musimy zwrócić uwagę na wszelkie czynniki atmosferyczne, które mogą zaszkodzić naszej konstrukcji. Zwróćmy uwagę na to, aby wybrać maszt, który wykonany jest np. z kompozytu lub aluminium specjalnie przygotowanego do tego celu. Będą one nie tylko odporne na korozję czy promienie UV, ale również na gwałtowny wiatr czy deszcz, co jest szczególnie istotne przy konstrukcjach tego typu.

Warto pamiętać również o tym, że gwarancją odpowiedniej wytrzymałości danego masztu jest dobranie odpowiedniej wielkości flagi, która nie przeciąży go. Poniżej ujawniamy kilka wskazówek, które pozwolą wybrać odpowiednią wielkość flagi.

Flagi poziome a pionowe

Rozmiar flagi, którą zawiesimy na maszcie, powinniśmy dobrać dokładnie, w zależności od wysokości naszego masztu. Możemy jednak wybierać między flagami pionowymi, a poziomymi. Jakie są między nimi różnice i którą wybrać?

Główną różnicą między nimi jest stosunek wielkości flagi do masztu, który możemy zastosować. Najważniejsza różnica jest taka, że w przypadku flagi pionowej, możemy pozwolić sobie na większy rozmiar, gdyż jest ona przytwierdzona w większej ilości punktów, przez co jest stabilniej przymocowana.

Jaki rozmiar flagi do masztu?

Poniżej przedstawiamy zalecane rozmiary flag do długości masztów:

  • Maszt flagowy 6 m – rozmiar flagi poziomej nie powinien przekraczać 1,5 m. W przypadku flag pionowych wysokość może bowiem wynieść nawet 3 m.
  • Maszt flagowy 8 m – długość flagi poziomej dla takiego masztu nie powinna przekraczać 2 m. Natomiast rozmiar flagi pionowej maksymalnie 4 m długości i 1,5 m szerokości.
  • Maszt flagowy 10 m – długość flagi poziomej nie może przekroczyć wartości 2,5 m. Kupując natomiast flagę pionową, należy pamiętać, by jej długość wyniosła maksymalnie 5 m.

Jaka długość flagi – podsumowanie

Musimy pamiętać o tym, że w przypadku masztów, charakterystyka ich konstrukcji nie pozwala na dowolność w doborze wielkości ich flagi. Warto trzymać się dokładnie zaleceń, aby mieć pewność, że nasz materiał reklamowy będzie spełniał swoje zadanie i wytrzyma niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jeżeli chcesz wybrać maszty aluminiowe - maszty.com.pl posiadają szeroki wybór modeli.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%