Zamknij
REKLAMA

Zdrowy sen - na co warto zwrócić uwagę?

09:42, 22.03.2021 | materiały partnera

Sen to temat bardzo ważny, który dotyczy każdego z nas. Możliwość komfortowego wypoczynku, regeneracji i wysypiania się to coś, co jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia — warto więc o to dbać! Na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić sobie najwyższą jakość snu?

Odpowiedni materac do spania

By dobrze się wysypiać, niezbędne jest dobre łóżko — wie o tym każdy z nas. Szczególnie istotną kwestią jest dobór materaca — o czym trzeba wiedzieć, wybierając go?

Na rynku znajdziemy materace o bardzo różnej twardości. Zbyt twardy materac nie zapewni nam wygody podczas snu: sprawi, że będziemy całą noc zmieniać pozycję, czując dyskomfort, a rano obudzimy się zmęczeni i obolali. Zbyt miękki materac to praktycznie gwarancja bólu pleców, ponieważ jego powierzchnia nie zapewnia mięśniom i stawom odpowiedniego podparcia.

Kupując materac, trzeba wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje, masę i budowę ciała, wzrost i stan zdrowia. Nie ma jednego, uniwersalnego, idealnego materaca — każdy musi znaleźć coś dla siebie. Warto testować materace jeszcze w sklepie, sprawdzając, czy jest nam na nich odpowiednio wygodnie.

Jak dbać o dobry sen — wskazówki

Odpowiednio wyposażona i urządzona w przemyślany sposób sypialnia, dobre łóżko z wygodnym materacem — to może być za mało, jeśli nie zadbamy o higienę snu. Aby móc się wysypiać, trzeba przestrzegać zasad, dzięki którym nasz organizm będzie mógł lepiej wypocząć i się zregenerować. Konsekwencje zaniedbywania ich mogą być ogromne — brak dobrego snu przekłada się na niższą jakość codziennego życia w bardzo wielu jego aspektach. O czym warto więc wiedzieć?

  • Przed snem unikamy kofeiny — pobudza i utrudnia zasypianie
  • Regularne godziny wstawania i zasypiania są ważne — warto dbać o rutynę, nawet w dni wolne
  • Przewietrzone pomieszczenie znacznie ułatwi zasypianie
  • Warto zainwestować w porządne rolety — by w sypialni panowała ciemność
  • Światło ekranów nie sprzyja zasypianiu — tuż przed snem lepiej sprawdzi się książka
  • Nie pracujemy w łóżku — nasz mózg powinien kojarzyć łóżko z odpoczynkiem, nie z wykonywaniem obowiązków.

Łóżka bydgoszcz — sklep z łóżkami w Bydgoszczy

W każdym większym mieście znajdziemy sklep, który oferuje różnego rodzaju łóżka i materace. Nie wszystkie tego typu meble są jednak warte uwagi — nie zawsze są odpowiednio wykonane, co przekłada się na ich nietrwałość i kiepską jakość snu, jaką zapewniają.

Odpowiednie łóżko to jednak nie tylko kwestia trwałości, odpowiedniego wykonania i wygody — powinno również podobać się nam wizualnie, pasować do wystroju pomieszczenia i odpowiadać poczuciu estetyki, które posiadamy. Takie łóżka znajdziemy w Galerii Dom i Wnętrze Senpo Bydgoszcz — w szerokim asortymencie produktów są bardzo różnorodne łóżka, materace i dodatki, a obsługa na pewno pomoże nam dokonać wyboru.

Dbając o jakość swojego snu, dbamy o swoje zdrowie, dobre samopoczucie, efektywność w pracy i siłę do codziennego działania. Czasami nie potrzeba wiele, by znacznie poprawić to, jak się wysypiamy. Wiele przydatnych informacji zawiera blog o spaniu — https://senpo.pl/chybasnisz/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%