W 2020 roku elektrownie słoneczne urosły aż o 160 %, a ich moc powiększa się średnio o 8% każdego miesiąca. Nic w tym dziwnego – rachunki za prąd stale rosną, a system czerpiący energię ze słońca pozwala na duże oszczędności w przyszłości. Założenie paneli fotowoltaicznych to inwestycja, która szybko się zwróci, dlatego warto sięgnąć po pożyczkę na raty umożliwiającą błyskawiczne wdrożenie ekologicznego rozwiązania.
Założenie paneli fotowoltaicznych – dlaczego warto wziąć na nie pożyczkę na raty?
Odnawialne Źródła Energii (OZE) są w centrum uwagi Unii Europejskiej. Wytyczne zakładają coraz większy udział fotowoltaiki w gospodarce. Czy wydajność ogniw fotowoltaicznych jest na tyle wysoka w polskiej szerokości geograficznej, że pożyczka na raty przeznaczona na ten cel może się opłacić?
- większość osób decydujących się na panele fotowoltaiczne zostaje przyłączona do sieci elektroenergetycznej. Nadmiar zgromadzonej energii jest wówczas oddawany do przewodu, a w momencie braku własnego prądu – potrzebna energia jest pobierana z sieci z 80% upustem. To oznacza, że nawet w przypadku niedostatecznego promieniowania solarnego dom może korzystać z ekologicznego źródła prądu,
- instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa, a użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów eksploatacyjnych – co ułatwi spłacanie pożyczki na raty,
- czas użytkowania paneli fotowoltaicznych jest szacowany na 25-30 lat, podczas których domownicy generują comiesięczne oszczędności.
Wdrożenie systemu odnawialnej energii – pożyczka na raty czy inne źródło pomocy?
Mimo, że w Polsce z miesiąca na miesiąc odnotowuje się coraz większy przyrost ekologicznych systemów, to wciąż wyniki znacząco odstają od tych, którymi mogą się szczycić kraje zachodnie Przeciętny koszt instalacji fotowoltaicznej waha się między 15 000 a 35 000 złotych, ale na zainteresowanych czaka wiele programów pomocy, które mogą przyspieszyć trend ekologicznego rozwoju, m.in.:
- Energia Plus – dotacja przeznaczona dla firm, które chcą wdrażać systemy odpowiedzialne społecznie,
- Czyste Powietrze – dofinansowanie do 5 tys. zł obejmujące instalacje o mocy 2-10 kW,
- Agroenergia – świadczenie, którego podmiotami są indywidualne gospodarstwa rolne dzierżawiące bądź posiadające nieruchomość o wielkości od 1 do 300 ha,
- ulga termodernizacyjna, czyli możliwość odliczenia kosztów założenia fotowoltaiki od dochodu przy składaniu zeznania PIT.
Programy dopłat są niewystarczające? Sięgnij po pożyczkę na raty
Chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii, ale brakuje Ci gotówki na instalację paneli? Pożyczka na raty od firmy TAKTO Finanse przybliży Cię do ekologicznego domu. Suma pomocy może wynieść nawet 10 tysięcy złotych, które pożyczkodawca rozłoży na 40 łatwych do spłacenia rat. Wejdź na stronę przedsiębiorstwa już dziś i poznaj szczegóły oferty.
Odwiedź stronę TaktoFinanse.pl i sprawdź sam, że pożyczka pozabankowa na raty jest udzielana szybko i na prostych zasadach.
Źródło: taktofinanse.pl