Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić industrialną sypialnię?

11:37, 28.04.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Sypialnia to pomieszczenie, do którego aranżacji przykładamy szczególną uwagę. Tutaj mamy swój azyl, w którym chcemy odpocząć i zrelaksować się po dniu pracy. Każdy jednak ma swoje upodobania, dlatego urządza ten pokój w odpowiadającym mu stylu. Industrialna sypialnia charakteryzuje się surowym i designerskim wystrojem, który cieszy się popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań. Rozwiązanie to jednak sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy przeznaczone na sypialnię pomieszczenie będzie duże i przestronne. Jeśli jednak pokój jest mały, za pomocą różnych dodatków, mebli i oświetlenia również można uzyskać oczekiwany efekt.

 

Jak wybrać kolory do sypialni industrialnej?

 

Kolory w sypialni industrialnej będą stanowić tło dla stylowych mebli, dodatków i oświetlenia. Dobrze zatem sprawdzą się chłodne odcienie szarości, stonowany beż, zgaszona czerwień i brąz, granat i czerń. Aranżacja taka może zostać dopełniona złotymi lub miedzianymi dodatkami.

 

Jak wybrać meble do industrialnej sypialni?

 

Ciekawym rozwiązaniem do sypialni w stylu industrialnym są meble spawane wykonane z metalu. Może on być gładki, błyszczący lub szczotkowany. Tak stworzone wyposażenie będzie funkcjonalne i nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Znalezienie stylowych szafek, regałów, stolików, komody czy łóżka nie powinno nikomu sprawić problemu.

 

Jak dobrać dodatki do industrialnej sypialni?

 

W pomieszczeniu industrialnym dodatki mogą być przedmiotami, które w innych aranżacjach powinny zostać ukryte. Mowa tu o rurach i przewodach – najlepiej miedzianych, czarnych lub szarych. Kolejną ozdobą mogą okazać się plakaty i obrazy umieszczone w designerskich, czarnych ramkach. Warto też postawić na mniejsze dodatki tj.: gramofon, stara maszyna do pisania, metalowy kosz lub mniejszy koszyk i dekoracyjne świeczniki.

 

Jak wybrać oświetlenie do industrialnej sypialni?

 

Oświetlenie we wnętrzu zaaranżowanym w stylu industrialnym powinno przypominać lampy używane kiedyś przy taśmach produkcyjnych, w fabrykach albo zakładach przemysłowych. Ciekawym rozwiązaniem będzie zatem kinkiet industrialny. Oświetlenie takie może także cechować się metalowymi kloszami, interesującymi żarówkami i widocznymi przewodami. Dużym powodzeniem cieszą się modele wiszące, których atutem jest ciekawy wygląd, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz funkcjonalność. Odpowiednio dobrane oświetlenie nada całemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i podkreśli inne elementy industrialnej aranżacji całego wnętrza.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%