Zamknij
REKLAMA

Przedłużanie paznokci metodą żelową krok po kroku

12:52, 28.04.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Zadbane dłonie to coś, co może stać się naszą wizytówką. Warto więc poświęcić im odpowiednią ilość czasu i uwagi. Nie każdy jednak może cieszyć się twardą, mocną płytką paznokci. Krucha i łamliwa płytka to nie tylko „zasługa” ewentualnego niedoboru witamin, ale często również czynników zewnętrznych, takich jak działanie detergentów czy nawet nieustanne nakładanie i zdejmowanie hybrydy.

Przedłużanie paznokci żelem może być wybawieniem dla wszystkich pań, które notorycznie mierzą się z ich łamliwością. Tipsy, które cieszyły się ogromną popularnością 20 lat temu to już przeżytek.

Dzisiaj możemy mieć estetyczne, naturalnie wyglądające paznokcie za pomocą kilku sztuczek i dobrze dobranych produktów.

 

Co jest potrzebne do przedłużania paznokci?

 

Aby wykonać piękny i trwały manicure, niezbędne będą żele do przedłużania paznokci, lampa UV oraz szablony lub plastikowe tipsy (w zależności od tego, jaką metodę wybierzemy). Ponadto przyda się pędzelek do nakładania żelu i dobry pilnik, który pomoże nam uzyskać odpowiedni ostateczny kształt paznokcia. Warto dodatkowo wyposażyć się w odtłuszczacz, z pomocą którego usuniemy zanieczyszczenia z naszej naturalnej płytki przed rozpoczęciem przedłużania. Dzięki  temu efekt końcowy ma szanse utrzymać się dłużej bez konieczności dokonywania poprawek. Jeśli zdecydujemy się na przedłużanie paznokci z pomocą szablonu, dobrze jest wybrać taki, który ma nadrukowane linie. Taka podpowiedź pomoże nam uformować żel lub akryl na odpowiednią długość. Formę umieszczamy bardzo dokładnie pod brzeg paznokcia, a następnie nakładamy pędzelkiem żel na całą płytkę oraz do wybranej długości szablonu, tworząc szkielet paznokcia. Po utwardzeniu nakładamy kolejną warstwę że na całą powierzchnię paznokcia. Utwardzamy światłem lampy UV i gotowy paznokieć delikatnie formujemy pilnikiem do uzyskania odpowiedniego kształtu. W sytuacji, gdy wybierzemy przedłużanie paznokci na tipsach, najpierw przyklejamy formę do naturalnej płytki i nadajemy jej kształt i długość. Tipsy łatwo złamać, dlatego musimy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Gotowy paznokieć pokrywamy warstwą żelu i dopiero utwardzamy w lampie. Precyzyjnie wykonany manicure może utrzymać się na naszych dłoniach do 4 tygodni, a pojawiające się odrosty możemy z łatwością uzupełnić kolejną porcją żelu.

Wysokiej jakości produkty do przedłużania paznokci to podstawa

Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać?

 

Osobom początkującym polecamy żel samopoziomujący. Taki produkt samodzielnie się wyrówna po nałożeniu go na płytkę, dzięki czemu paznokieć będzie wyglądał bardzo naturalnie. Jeśli natomiast chodzi o kolor żelu, to tutaj panuje pełna dowolność. Żele do przedłużania paznokci można po utwardzeniu pokryć kolorowym lakierem, również hybrydowym. Jak same widzicie, kolor samego żelu może, ale nie musi mieć szczególnie dużego znaczenia. Kolejnym zagadnieniem, które może stanowić problem, jest to, czy pod żel daje się bazę. W ofercie sklepu Cosmetics Zone znajdziemy wyłącznie żele jednofazowe, co oznacza, że nie wymagają nałożenia pod nie specjalnej bazy. Produkt aplikujemy bezpośrednio na płytkę, po wcześniejszym usunięciu skórek, zmatowieniu i odtłuszczeniu powierzchni paznokcia.

 

Gdzie kupić żel do przedłużania paznokci?

 

Przedłużanie paznokci żelem to coraz popularniejsza forma manicure’u, również wśród osób, które decydują się stworzenie domowego salonu kosmetycznego. Wszystkie niezbędne produkty znajdziemy we wspomnianym wyżej sklepie internetowycm. W jego ofercie dostępne są żele budujące zarówno dla osób początkujących, jak i dla profesjonalistów. Warto wiedzieć, jaki żel do przedłużania na formie wybrać, by uniknąć niepowodzeń i niepotrzebnych poprawek. Na szczęście hybrydowy manicure to nic trudnego i każda kolejna aplikacja żelu będzie dla Was coraz łatwiejsza. Powodzenia!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%