Zamknij
REKLAMA

Gaz - jak płacić mniej?

18:28, 02.05.2021 | Materiał partnera
Skomentuj

Rachunek za gaz wiele osób potrafi przysporzyć o ból głowy. Dlaczego? Bo często zdarza się, że przewyższa założenia i średnie zużycie. Coroczne podwyżki gazu dodatkowo sprawiają, że koszt jego używania jest coraz droższy. Istnieją jednak pewne sposoby, które mogą sprawić, że rachunek za gaz będzie niższy. Jest to przede wszystkim kwestia kilku nawyków, które można wprowadzić w domu. Dodatkowo warto także zapoznać się z ofertą firm, które sprzedaż gazu mają w swojej ofercie. Od 2007 roku istnieje dowolność przy wyborze dostawcy gazu, co przekłada się na atrakcyjniejsze warunki cenowe, jeśli chodzi o dostarczanie tego surowca. Jeśli zastanawiasz się, jak obniżyć koszty rachunków za gaz, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

1. Oszczędzanie na ogrzewaniu

2. Zmiana dostawcy gazu

3. Proste nawyki zmniejszające zużycie gazu

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Ogrzewanie domu lub mieszkania generuje bardzo duże zużycie gazu, jeśli odbywa się przy udziale tego surowca. Oczywiście trudno z niego zrezygnować, ale system ogrzewania może trochę zmodyfikować, tak, żeby był oszczędniejszy. Przede wszystkim można zastanowić się nad obniżeniem temperatury o kilka stopni, co będzie praktycznie nieodczuwalne. Wiele osób ma tendencję do przegrzewania pomieszczeń, co nie jest wcale korzystne dla zdrowia. Wysoka temperatura w pomieszczeniach może wpływać na suchość powietrza, co z kolei może mieć bardzo negatywne konsekwencje zdrowotne. Optymalna temperatura w domu zimą to taka, w której czujemy się komfortowo, mając na sobie warstwę odzieży z długimi rękawami i nogawkami.

Zmiana dostawcy gazu

Zmiana dostawcy gazu to zdecydowanie najlepszy sposób na zaoszczędzenie na rachunkach. Dlaczego? Bo jeśli sprawdzisz firmy, które mają w swojej ofercie sprzedaż gazu, okaże się, że ceny się różnią. Po analizie różnych ofert można wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Zmiana dostawcy gazu może znacząco i zauważalnie wpłynąć na obniżenie rachunków za dostarczanie i wykorzystanie tego surowca. Zmiana dostawcy jest bezpłatna, nie trzeba też dokonywać żadnych modyfikacji w instalacji gazowej. Tak naprawdę większość formalności załatwia dostawca, więc nie jest to wcale skomplikowany proces. 

Proste nawyki zmniejszające zużycie gazu

Na co dzień możesz wprowadzić też kilka prostych nawyków, które mogą pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie zużycia gazu. Przede wszystkim monitoruj co jakiś czas stan bojlera, jeśli ogrzewasz za jego pomocą wodę. Stary sprzęt może powodować większe zużycie gazu. Dodatkowo dbanie o stan spodu garnków i patelni skróci czas ich nagrzewania, a co za tym idzie - skróci czas korzystania z gazu oraz jego zużycie. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%