Zamknij

Czy są sposoby na szybki remont? Kilka porad architekta

13:34, 10.05.2021 | materiały partnera

Niezależnie od tego czy czeka nas remont, czy też stworzenie od podstaw oddającego nasz charakter wnętrza, mamy do czynienia z przedsięwzięciem często karkołomnym. A przecież efekt ma nas cieszyć przez lata. Dlatego warto szczególną uwagę przyłożyć do wystroju przestrzeni domu czy też mieszkania. Sprawdźmy więc obecnie panujące w architekturze wnętrz designerskie trendy i postarajmy się o to, by finalny efekt był w zgodzie z naszym charakterem, tworzył odpowiednią, idealnie pasującą do nas atmosferę. Nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiedniej kolorystyki czy faktur. Nie zapominajmy o detalach, dodatkach, które będą tworzyły dobre relacje z innymi elementami domu, takimi jak drzwi, podłogi, firany czy tapety i złożą się na spójną całość.

Choć wnętrza aranżowane są z myślą, by nas cieszyły przez lata to jednak po jakimś czasie coś byśmy chcieli zmienić. Rodzi się potrzeba odświeżenia przestrzeni, w której żyjemy na co dzień. Wówczas często decydujemy się na remont, który często zajmuje dużo czasu i wymaga sporych nakładów finansowych. Są jednak sposoby, które umożliwiają odświeżyć obecny „look” bez konieczności przeprowadzania większego remontu.

Wszystko dobrze zaplanuj

Jeśli nie chcemy spać na kanapie w salonie, kiedy remontowana jest sypialnia lub zależy nam na tym, by salon nie został odcięty od reszty domu nawet na parę tygodni to przygotujmy dokładny plan. Plan, który pozwoli przeprowadzić remont szybko i stosunkowo małym kosztem. Co warto zrobić w pierwszej kolejności? Zorganizujmy inwentaryzację domowego wyposażenia. Uczciwie przeanalizujmy stan „zatowarowania” przestrzeni meblami i oceńmy czy ta komódka, ten podeścik lub tamta witrynka są absolutnie niezbędne. Może się okazać, że nie a ich usunięcie nada pokojom lekkości.

Czy zmiana designu jest prostsza w zależności od pomieszczenia?

Jeśli w salonie, przedpokoju czy sypialniach położone są piękne podłogi to te przestrzenie przyjdzie nam przearanżować najprościej. Natomiast kuchnie i łazienki będą już wymagać większego nakładu pracy. W tych przestrzeniach najprostszym elementem do wymiany będą baterie, pozostałe elementy (płytki, wanna, kabina prysznicowa, fronty mebli, etc.) będą już wymagały sporego zaangażowania. Pamiętajmy, że dzisiaj np. w markowych salonach oferujących elementy wyposażenia wnętrz pracują często architekci, którzy z chęcią doradzą te czy inne rozwiązanie. Tak jest np. w salonach Grupy Fachowiec. To pomocne i wygodne.

Detale, które mają moc

Wprawdzie mamy ochotę na to, by odczarować nieco wnętrza naszych mieszkań, ale niekoniecznie mamy na to czas, fundusze i przede wszystkim wolelibyśmy uniknąć chaosu, jaki zapanowałby podczas kapitalnego remontu. Stąd tak dobrym pomysłem jest przeprowadzenie małej ewolucji mieszkania koncentrując się na aranżacyjnych detalach. Niby drobnostki, a to szczegóły bardzo często wpływają na odbiór całokształtu. Świetne rezultaty uda się nam osiągnąć zmieniając dekoracje okienne, poduszki, czy obrazy. Niemałą rolę odgrywa oświetlenie. Gra światłem mocno przekłada się na odbiór tego czy innego wnętrza.

Wprowadzenie zmian w domowe wnętrza nie musi od razu prowadzić do przeprowadzenia generalnego remontu. Czasami wystarczy dobry plan, rzetelny spis meblowego inwentarza, wprowadzenia kilku drobnych ewolucji a efekt może nas pozytywnie zaskoczyć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%