Zamknij

Kiedy wybrać firany na metry?

12:49, 20.05.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Nie ulega wątpliwości, że firana potrafi znacząco wpłynąć na wizerunek całego wnętrza. Stąd tak ważne jest, żeby odpowiednio dobrać ten element dekoracyjny pomieszczenia. W ofercie sklepów z firanami, takich jak na przykład tendina.pl, znajduje się szeroki wybór już gotowych upięć. W tym artykule wyjaśniamy, czy w każdym przypadku będą one dobrym rozwiązaniem, czy czasem lepszy będzie zakup firany szytej na miarę.

Gotowe firany – jakie mają zalety?

Zakup gotowej firany to z całą pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, idealne gdy potrzeba wykonania szybkiej aranżacji. Jest już ona upięta i przygotowana do tego, żeby ją zawiesić – wystarczy przypiąć firankę do haczyków lub żabek. Od pierwszej chwili wiadomo, jak dany model będzie się prezentował. W sklepach dostępnych jest mnóstwo rozmaitych modeli gotowych firanek, zróżnicowanych m.in. pod względem fasonu, rozmiaru, materiału oraz sposobu wykończenia czy upięcia. Wśród upięć gotowych znajdują się zarówno firany pojedyncze, jak i składające się z większej ilości elementów, na przykład połączone z zasłonką lub lambrekinem. Dzięki tak dużemu asortymentowi, gotową firanę można dobrać praktycznie do każdego standardowego okna. Z powodzeniem można kupić je zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych czy nawet do lokali usługowych.

Firana na metry – dlaczego warto ją wybrać?

Nie w każdym przypadku wybór gotowej firany będzie jednak dobrym rozwiązaniem. Niejednokrotnie zdarza się, że okno, które ma zostać udekorowane, jest nietypowej wielkości. W takim przypadku firany na metry to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dowolnie można dobrać jej rozmiar, by idealnie pasowała do okna. Często osoby wybierające firany chcą, żeby były one niepowtarzalne i zindywidualizowane, zaprojektowane idealnie pod kątem konkretnego pomieszczenia. Taka opcja jest dostępna jedynie w przypadku szycia firan na zamówienie. Czasami klient zgłasza się do salonu z firanami z przygotowanym przez siebie projektem, ale wiele osób decyduje się też skorzystać z porad specjalisty od aranżacji wnętrz.

Zdarza się również, że wśród wielu gotowych aranżacji nie można znaleźć takiej, która dokładnie spełniałaby wszystkie oczekiwania. W takiej sytuacji firana na metry, szyta na specjalne zamówienie, także stanowi najlepszy wybór. Choć szycie firanki jest z reguły bardziej kosztowne niż zakup gotowego upięcia, nie zmienia to faktu, że dużo osób wybiera tę właśnie formę okiennej aranżacji. Uszycie indywidualnie zaprojektowanej firanki pozwala cieszyć się dekoracją jedyną w swoim rodzaju. Niewątpliwie ten aspekt posiada też niebagatelne znaczenie, jeśli całość wyposażenia danego wnętrza przygotowywana jest pod kątem jego niepowtarzalnego stylu.

Wiele salonów z firanami, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, takich jak m.in. tendina.pl, oferuje szycie firanek na wymiar w profesjonalnych szwalniach. Jednocześnie salony takie umożliwiają fachową poradę eksperta w dziedzinie dekorowania okien, który służy pomocą w doborze odpowiedniego wariantu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%