Zamknij

Akcesoria do domków dla lalek - z jakich ucieszy się dziewczynka?

18:45, 01.06.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Zarówno mini domki dla lalek, jak i duże, kilkukondygnacyjne konstrukcje, wymagają odpowiedniego wyposażenia. Dzięki mebelkom, ubrankom i dodatkom, zabawa staje się znacznie ciekawsza. Z jakich akcesoriów ucieszy się każda właścicielka drewnianego domku dla lalek?

Jaki domek dla lalek i akcesoria są odpowiednim wyborem dla dziecka?

Jeśli zabierzesz swoje dziecko do sklepu z zabawkami i dasz mu wolną rękę, jesteśmy prawie pewni, że wybierze ono największy, najbogaciej wyposażony i najbardziej kolorowy domek z wszystkich. Jednak decyzja o wyborze danego modelu domku dla lalek powinna opierać się także na innych, znacznie ważniejszych kryteriach niż pierwsze wrażenie malucha. Chodzi przede wszystkim o jakość wykonania, bezpieczeństwo i komfort zabawy, dopasowanie do dostępnej przestrzeni oraz zawartość zestawu.

Czym kierować się, kupując drewniany domek dla lalek?

Czym kierować się, kupując drewniany domek dla lalek?Po pierwsze, przyjrzyj się jakości wykonania. Kluczową rolę odgrywają tutaj dwa czynniki: materiał, którego użyto do produkcji oraz staranność wykończenia. Na rynku dostępne są domki dla lalek drewniane, plastikowe i kartonowe. Te pierwsze są najtrwalsze, ale też najdroższe. Z drugiej strony, duże domki dla lalek z drewna kupisz obecnie już za niecałe 200 zł, np. w sklepie dollo.pl. Za wiele dostępnych na rynku plastikowych konstrukcji, zwłaszcza popartych znaną marką lub dobrym marketingiem, trzeba zapłacić dużo więcej. Po drugie, zastanów się nad rozmiarem domku. Czy ma to być kilkupiętrowy, drewniany domek dla lalek z windą, czy raczej interesują Cię mini domki dla lalek (a właściwie - laleczek). Przyjrzyj się metrażowi pokoju dziecięcego. Jeśli miejsca jest mało, poszukaj niezbyt rozbudowanej konstrukcji albo wybierz składany domek dla lalek. Inaczej budowla może szybko i na stałe zagościć w salonie.

                     Drewniany domek dla lalek PICOLLO EMI - kompletnie wyposażona rezydencja

Czy warto kupić drewniany domek dla lalek z oświetleniem i pełnym wyposażeniem?

Dostępne na rynku drewniane domki dla lalek często posiadają w komplecie rozmaite akcesoria. Niektóre zestawy są wyjątkowo rozbudowane, a inne zawierają zaledwie kilka elementów. To, czy wybierzesz zupełnie pusty, czy kompletnie urządzony, drewniany domek dla lalek z oświetleniem, zależy tylko od Ciebie (a w zasadzie od Twojego dziecka). Jeśli lubicie razem tworzyć, majsterkować, malować, projektować, może warto rozważyć zakup np. drewnianego domku dla lalek z windą, ale bez wyposażenia. Wszystkie pomieszczenia dziecko będzie mogło wówczas zaaranżować po swojemu. Oczywiście z pomocą dorosłego, jeśli czynności wymagać będą prac konstrukcyjnych czy użycia narzędzi.

Czym kierować się, kupując akcesoria do domku dla lalek?

Półki sklepów z zabawkami pełne są akcesoriów do domków dla lalek. Można je kupić niezależnie od samego domku. Do wyboru pozostają kompletne zestawy mebelków i dodatków do konkretnych pomieszczeń, np. zestawy mebelków kuchennych czy wyposażenia łazienkowego. Pamiętaj, by wybierać akcesoria bezpieczne dla dziecka. Najlepsze są te wykonane ręcznie z litego drewna, pokryte atestowanymi powłokami i starannie wykończone. Upewnij się, że wybrane akcesoria będą pasować do posiadanego domku pod względem rozmiaru

Spersonalizowany domek dla lalek

Warto poszukać zestawu, który zawiera elementy związane z zainteresowaniami Twojej córeczki, np. jazdą konną, pływaniem, czytaniem itp. Tak spersonalizowany i bliski sercu domek na pewno sprawi dziewczynce wiele radości i zagwarantuje wielogodzinną, fantastyczną zabawę. Wybierając akcesoria, nie ograniczaj się tylko do wnętrz. Co powiesz np. na plac zabaw, rajski ogród czy relaks na wsi?

                                                              Drewniany domek dla lalek PICOLLO IDA

Akcesoria do domków dla lalek DIY

Oprócz akcesoriów kupionych w sklepie, warto doposażyć domek w elementy zrobione samodzielnie. Mebelki będące efektem wspólnej pracy dziecka i rodzica na pewno wywołają moc pozytywnych emocji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%