Zamknij

Najlepsze aktorki wszech czasów

20:43, 02.06.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Macie swoje ulubione aktorki? Na pewno macie! Każdy ma kogoś, kogo lubi bardziej i kogo lubi nieco mniej. My mamy aktorki, które wyjątkowo cenimy. I postanowiliśmy, że podzielimy się z wami naszymi typami. Być może skłoni was to do przyjrzenia się ich filmografiom albo obejrzenia jakiegoś filmu z nimi w roli głównej? Oto nasze absolutnie najbardziej doceniane aktorki. Czy któreś z naszych typów pokrywają się z waszymi?

Cate Blanchett

To, że została aktorką to trochę przypadek. Wiązała się raczej z naukami ekonomicznymi, aż nie zaczęła podróżować. Długo grała w teatrze, zyskując dzięki temu spore uznanie wśród krytyków. Jej debiutem był serial „Heartland”. Jest bardzo charakterystyczną aktorką i wiele ludzi lubi ją za to, że jest po prostu… zabawna. Zagrała doskonałą rolę w filmie „Blue Jasmine” i w „Mrs. America”. Na swoim koncie ma również doskonałe role w „Niewygodnej prawdzie” czy „Gdzie jesteś, Bernadette?”. Musicie obejrzeć chociaż jeden film z niesamowitą Blanchett, aby docenić jej kunszt aktorski.

Helena Bonham Carter

Mroczna księżniczka? Wytworna dama? Wszystko, czego chcecie, zapewni wam Helena Bonham Carter. Prawdziwa muza Tima Burtona. Zadebiutowała w filmie „Lady Jane” i szybko zyskała uznanie krytyków. Wszyscy chcieli obsadzać ją w swoich produkcjach. Dlatego grała w takich filmach jak „Gnijąca panna młoda”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, „Harrym Potterze” czy „Mrocznych cieniach”. Obecnie można oglądać ją w serialu „The Crown”, który dostępny jest na Netflixie.

Jessica Lange

Pewnie wiele osób zna ją z występów w serii „American Horror Story”, ale jej kariera sięga jeszcze dalej. Zadebiutowała w filmie „King Kong”. Długo jednak nic się nie działo, aż po trzech latach od jej premiery, dostała zaproszenie do zagrania w filmie „Cały ten zgiełk”. Ale tak naprawdę to film „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy” przyniósł jej upragnioną popularność”. Na swoim koncie ma doskonałe role w „Wyborach Peytona Hobarta” oraz „Szarych ogrodach”. Obecnie można było oglądać ją w „Konflikt: Bette i Joan”.

Olivia Colman

Swoje pierwsze doświadczenie aktorskie zdobyła w wieku 16 lat, grając w teatrze. Szybko odkryła, że to coś dla niej. Zadebiutowała w programie „The Mitchell and Webb Situation” i okazało się, że ma wielki talent komediowy. A potem już poszło lawiną. Pojawiła się w takich produkcjach jak „Piękni ludzie”, „Oskarżeni”, „Nocny recepcjonista” czy „Żelazna Dama”. Niedawno można było oglądać ją w serialu „The Crown” i produkcji „Ojciec”.

Jeśli interesują was filmografie spokeo.pl/filmografie innych gwiazd - koniecznie zajrzyjcie na Spokeo (dawniej Pinbook), gdzie z pewnością znajdziecie takiego aktora lub aktorkę, którzy najbardziej was interesują.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%