Zamknij

Jak dobrze dobrać meble wypoczynkowe?

08:20, 10.06.2021 | materiały partnera

Jednym z ważniejszych miejsc w każdym domu i mieszkaniu jest strefa relaksu. Każdy z nas potrzebuje kącika, gdzie może odpocząć po ciężkim dniu pracy. Urządzając tego typu przestrzeń, warto zastanowić się nad meblami, które mają zapewnić nam komfort i relaks. Dobrym rozwiązaniem są w takim wypadku meble wypoczynkowe, dzięki którym wydzielimy miejsce, gdzie możemy się zregenerować.

Konfiguracja idealnego kompletu wypoczynkowego

Przed zakupem konkretnych mebli warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób najczęściej będziemy z nich korzystać. Wybierać możemy spośród szerokiej gamy różnorodnych modeli. Od niewielkich sof, poprzez zapewniające dużo miejsca narożniki, aż po eleganckie szezlongi i wygodne fotele.

Nie musimy ograniczać się do jednej opcji, możemy mieszać rodzaje i konfigurować je według potrzeb i przestrzeni, którą mamy do zagospodarowania na meble wypoczynkowe. To ostatnie jest szczególnie istotne przy wyborze. Zbyt mała kanapa może źle wyglądać na dużej przestrzeni. Z kolei zbyt duży narożnik przytłoczy wnętrze, w którym nie mamy dużo miejsca.

Oprócz tego przy wyborze mebli należy zwrócić uwagę na głębokość siedziska i jego wysokość. Te dwa parametry istotnie wpływają na komfort użytkowania. Dobrze jest więc poświęcić chwilę i przetestować je przed zakupem. Warto też sprawdzić, czy w zestawie otrzymamy poduszki, jeżeli chcemy dopasować je do tapicerki, czy też trzeba je dokupować oddzielnie.

Dodatkowe funkcje mebli wypoczynkowych

Planując zakup, dobrze jest przemyśleć, czy nasze meble powinny być wyposażone w dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej umilą czas wolny i ułatwią nam życie. Jeżeli często przyjmujemy gości, warto zastanowić się nad zakupem sofy, kanapy czy narożnika z funkcją spania oraz miejscem na przechowywanie pościeli.

Meble wypoczynkowe możemy uzupełniać też o dodatkowe elementy jak na przykład podnóżek. Ten niepozorny dodatek może być prawdziwym ratunkiem dla obolałych nóg.

Innym przydatnym elementem może być duża pufa, która z powodzeniem posłuży nam w razie potrzeby jako stolik. Dla fanów prawdziwego relaksu dobrą opcją może być zakup fotela z funkcją rozkładania go do pozycji leżącej. Taki mebel posłuży zarówno miłośnikom czytania książek, jak i tym, którzy uwielbiają oglądać filmy.

Estetyka mebli i dopasowanie do wnętrza

Nie mniej ważną kwestią poza funkcjonalnością jest dopasowanie mebli do estetyki całej aranżacji. Możemy wybierać spośród wielu materiałów, z których wykonane są meble. Od metalowych konstrukcji pasujących do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz, po naturalne materiały, jak drewno, które zadowolą osoby preferujące klasykę.

Duże znaczenie ma też samo obicie tapicerowanych mebli. Jeżeli chcemy coś łatwego w utrzymaniu, co łatwo będzie czyścić warto zdecydować się na tekstylne materiały odporne na plamy. Bardziej ekskluzywna i podkreślająca prestiż skóra wymaga już więcej uwagi. Skórzane meble należy bowiem regularnie konserwować, tak by, jak najdłużej zachowały swój piękny wygląd i funkcjonalność.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%