Zamknij

Jak wybrać miskę dla psa?

09:57, 10.06.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Miska dla psa to tylko miska, prawda? Jak się okazuje, do jej wyboru trzeba przyłożyć sporą uwagę. Niektóre miski dla psów mogą wykazywać obecność metali ciężkich lub nawet właściwości radioaktywne, więc jeśli wybierzesz źle - możesz narazić swego pupila na niebezpieczeństwo. Jak wybrać odpowiednią miskę dla psa? 

  1. Miska plastikowa
  2. Miska ceramiczna
  3. Miska ze stali nierdzewnej

Materiał ma znaczenie! Większość misek na karmę dla zwierząt jest wykonana z plastiku, ceramiki lub stali nierdzewnej. Który z tych materiałów będzie najlepszy? 

Miska plastikowa

Eksperci są zgodni, że plastik to najgorsza opcja, jaką można wybrać na miskę dla psa. Niektóre rodzaje plastiku zawierają substancje chemiczne, które po spożyciu mogą zaburzyć równowagę hormonalną zwierząt, prowadząc do wielu negatywnych skutków zdrowotnych. Poza tym plastik łatwo gromadzi głębokie rysy, w których znajdują się bakterie. Taka miska może stać się prawie niemożliwa do wyczyszczenia. Wiele zwierząt, które jedzą z plastikowych misek, rozwija trądzik na brodzie i podrażnienie wokół pyska. Oszczędź więc sobie kłopotów i ryzyka, całkowicie unikając plastiku.

Miska ceramiczna

Ceramika jest generalnie lepsza niż plastik, ale również ma wady. Jest ona stosunkowo ciężka, a także znacznie mniej wytrzymała niż inne materiały. Od jednego uderzenia miska ceramiczna może się wyszczerbić, pęknąć lub rozbić się, przez co nie będzie już bezpieczna w użyciu. Szkliwa używane niegdyś do pokrywania ceramiki zawierały ołów, bardzo toksyczny i niebezpieczny metal ciężki. Niestety ołów nie został wyeliminowany ze wszystkich szkliw ceramicznych. Mimo to ceramika może być dla niektórych rozsądną opcją. Jeśli zależy ci na zakupie ceramicznej miski dla psa, upewnij się, że jest ona wyraźnie oznaczona jako wykonana z bezołowiowego materiału. Pamiętaj też: jeśli zauważysz odprysk lub pęknięcie w powłoce, czas wymienić miskę!

Stal nierdzewna

Prawie wszyscy zgadzają się, że stal nierdzewna jest najlepszym materiałem dla misek na karmę dla zwierząt. Jest bardzo wytrzymała (nie pęka po upuszczeniu), stosunkowo lekka i łatwa do czyszczenia. Unikaj jednak misek ze stali nierdzewnej, które nie nadają się do mycia w zmywarce lub które opisane są słowami „tylko do użytku dla zwierząt”. Taki zapis oznacza, że użyto w niej gorszych materiałów. Nie ma powodu, dla którego miska przystosowana dla zwierząt nie miałaby być bezpieczna dla człowieka! 

Gdzie kupić miskę wysokiej jakości? Sprawdź sklep Hubun, stworzony z miłości i pasji do zwierząt. https://hubun.pl/39-miski-i-poidelka-dla-psa

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%