Zamknij

Pożyczki do domu - nowość na rynku produktów finansowych

17:35, 21.07.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

W ostatnim czasie popularne stało się zaciąganie pożyczek poprzez kanały zdalne, bez wychodzenia z domu. Niemniej jednak wiele osób ceni sobie możliwość osobistego nawiązania kontaktu z pracownikiem firmy pożyczkowej czy zadania mu nurtujących pytań. Rozwiązaniem dla nich są pożyczki do domu klienta, które - choć są stosunkowo nowym produktem - już cieszą się uznaniem pożyczkobiorców.

Czym charakteryzują się pożyczki do domu?

W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych online, pożyczki do domu możemy otrzymać w gotówce. Pracownik firmy pożyczkowej stawia się w naszym miejscu zamieszkania w ustalonym czasie. Możemy porozmawiać z nim o ofercie pożyczki, zadać mu nurtujące nas pytania. Następnie podpisujemy umowę, na podstawie której udzielona zostaje pożyczka. Pieniądze najczęściej wręczane są klientom osobiście, zaraz po dopełnieniu wszelkich formalności. Ogromną zaletą pożyczek do domu jest fakt, iż pożyczkobiorca nie musi posiadać dużej zdolności kredytowej. Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają, aby potencjalny klient:

  • był osobą pełnoletnią,
  • posiadał polskie obywatelstwo ii stały meldunek na terenie kraju,
  • posiadał pełną zdolność do czynności prawnych
  • złożył wniosek o pożyczkę.

Agent finansowy może także poprosić o przedstawienie wysokości miesięcznych dochodów oraz źródeł, z których są uzyskiwane. Powszechnie akceptowana jest umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, emerytura lub renta.

Zasady udzielania pożyczek do domu

Pożyczka do domu zazwyczaj udzielana jest na niewielką kwotę. Często wynosi ona zaledwie kilka tysięcy złotych - z założenia są to kwoty, które mają wspomóc nasz domowy budżet, a nie posłużyć celom inwestycyjnym. Jedynie w nielicznych przypadkach możliwe jest uzyskanie większej ilości środków pieniężnych. Co istotne, pracownik firmy pożyczkowej nie sprawdza zwykle nasze historii kredytowej. Nie jest więc wymagane czyste konto w BIG lub innych tego typu instytucjach. Pożyczki do domu możemy spłacać w wygodnych ratach, na które składać się będzie wartość pożyczonego kapitału, odsetki oraz prowizja dla firmy pożyczkowej. Ilość rat ustalana jest indywidualnie i zależy w dużej mierze od potrzeb oraz możliwości pożyczkobiorcy. Możliwa jest zarówno jednorazowa spłata pożyczki (głównie wtedy, gdy jej kwota jest bardzo niska) lub rozłożenie spłaty nawet na 12 lub 24 raty. Druga opcja jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby odciążyć nieco swój domowy budżet. Im dłużej będziemy spłacać pożyczkę, tym niższa będzie jej rata.

Pożyczki do domu - dla kogo?

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż pożyczki udzielane w domu klienta dedykowane są każdemu, kto potrzebuje szybkiego wsparcia finansowego. Minimum formalności i łatwość ich dopełnienia sprawia, że pieniądze możemy otrzymać zaledwie w ciągu kilku godzin. Niemniej jednak sama idea pożyczek do domu klienta powstała z myślą o osobach, które pomimo ciągłego rozwoju nowoczesnych technologii nadal wolą tradycyjne formy udzielania pożyczek. W dzisiejszych czasach odwiedzanie oddziałów firm pożyczkowych może być nieco problematyczne, dlatego to agent finansowy może przyjść do nas, a niekoniecznie my do niego. Co więcej, pożyczki do domu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają konta bankowego lub nie chcą, aby o posiadaniu dodatkowych pieniędzy dowiedział się na przykład komornik. Spłata pożyczki wygląda podobnie, jak jej zaciągnięcie - w naszym domu w wyznaczonym czasie pojawi się pracownik firmy pożyczkowej, który pobierze od nas należność. Dodatkowo będzie on aktualizował harmonogram spłaty pożyczki. 

Jesteś zainteresowany tematem pożyczek? Sprawdź: Pożyczki online - Saverium.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%