Zamknij
REKLAMA

Zastosowanie stacjonarnych poręczy do pompek

11:40, 09.08.2021 | materiały partnera

Zakup karnetu na siłownię, czy do klubu fitness nie jest już niezbędne, wszelkie ćwiczenia można przecież wykonywać w zaciszu domowym. Na samym początku przygody z aktywnością fizyczną wystarczy wyposażenie się w matę do ćwiczeń. Jeżeli zapał nie minie po kilku dniach, można rozejrzeć się za lepszymi akcesoriami, które uczynią każdy trening bardziej efektywnym.

Pompki - ćwiczenia dla każdego

Aby prowadzić aktywny tryb życia nie ma potrzeby opłacania trenera personalnego, mnóstwo zestawów ćwiczeń można znaleźć w Internecie. W niemal każdym takim zestawieniu znajdują się pompki, możliwości ich wykonywania jest wiele, w zależności od stopnia zaawansowania. Do tego rodzaju ćwiczeń przydatne są poręcze stacjonarne, dzięki którym ćwiczy się mięśnie brzucha, klatki piersiowej, ramion, a nawet pleców. Wśród wielu odmian pompek znajdują się te określane mianem szwedzkich, czy wykonywanych w zwisie. Aby efekty były widoczne, powinno się jak najlepiej dopasować szerokość do wysokości poręczy, wówczas możliwe jest zachowanie stabilności. Poręcze stacjonarne nie zajmują dużo miejsca, dlatego stanowi to kolejną zaletę i powód, dla którego powinno się w nie wyposażyć. Produkty do ćwiczeń muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, zatem przy zakupie należy zwrócić na to uwagę. Jednocześnie konieczne jest zachowanie czujności w kontekście ceny, podejrzanie niska powinna zaniepokoić. Może bowiem okazać się, że poręcze stacjonarne nie spełniają podstawowych standardów i już po krótkim czasie użytkowania nie będą do czegokolwiek przydatne. Większość producentów stara się o zabezpieczenie akcesoriów przed korozją, w tym celu poszczególne elementy maluje się proszkowo, jak np. https://sportowybazar.pl/product-pol-13920-Porecze-do-pompek-i-dipow-stacjonarne-porecze-do-cwiczen-Endorfit-EH-D001.html.

W jaki sposób zamontować poręcze stacjonarne?

Poręcze stacjonarne muszą być odpowiednio zamontowane, kupując je należy zatem brać ten aspekt pod uwagę. Firmy odpowiedzialne za ich produkcję zazwyczaj dokładają wszelkich starań, aby z montażem poradził sobie każdy, kto chce z nich skorzystać. Wszelkie elementy są ze sobą spakowane, wystarczy jedynie połączyć poprzeczki z profilami, pozostałe części niemal zawsze są już fabrycznie połączone. Przeznaczenie jednego pokoju na urządzenie domowej siłowni jest więc jak najbardziej uzasadnione, problem nieczynnych siłowni po prostu przestaje istnieć. Na rozpoczęcie prowadzenia aktywnego trybu życia nigdy nie jest za późno, wystarczą głównie dobre chęci. Zakup odpowiedniego sprzętu nie wystarczy, liczy się dokładne i poprawne wykonywanie ćwiczeń. W przeciwnym wypadku nie przyniosą one żadnego rezultatu, łatwiej wtedy o zanikanie zapału do zmiany swojego życia. Dlatego przed samym rozpoczęciem ćwiczeń, każdy powinien określić swój cel, zmotywować się odpowiednio i nie oglądać za siebie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotne jest podejście od strony psychologicznej. Często popełnianym błędem jest oczekiwanie natychmiastowych rezultatów, organizm musi przede wszystkim przyzwyczaić się do nowego trybu, dopiero w kolejnych etapach następuje spalanie tkanki tłuszczowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%