Zamknij
REKLAMA

Sucha karma dla kota - jaką wybrać?

13:51, 11.08.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Dylematem wielu właścicieli kotów jest dobranie dla nich produktów, które sprostają ich niezwykle wymagającym podniebieniom. W kwestii smaków koty potrafią być bardzo wybredne i są w stanie odrzucić nawet najdroższą, najlepszą jakościowo karmę.

Choć nie ma uniwersalnej zasady co do tego i nie zapewnimy Cię, co Twój kot z pewnością polubi, możemy polecić rozwiązania, które często sprawdzają się i będą dla kociaka korzystne. Jaką suchą karmę dla kota wybrać? O tym nasz dzisiejszy poradnik!

Dlaczego sucha karma?

Sucha karma dla kota jest z reguły jedną z podstaw jego diety. Nie powinna ona oczywiście całkowicie zastępować innych produktów, lecz też nie obejdziemy się bez niej. Dobrze, jeśli czasami przyrządzasz dla swojego kociaka domowe posiłki oraz mieszasz w jego jadłospisie karmę suchą z mokrą. Właściwie dobrana sucha karma zapewni zwierzęciu odpowiednią dawkę różnorodnych składników, które sprawią, że Twój kot będzie nie tylko zadowolony i najedzony, ale również zdrowy.

Jaką karmę wybrać?

Jaką suchą karmę dla kota wybrać i czym kierować się podczas jej zakupu? To główne pytania, które zadają sobie posiadacze domowych kociaków. Bezwzględnie powinieneś pamiętać o tym, że koci żołądek nie trawi zbóż! Niskiej jakości suche karmy mają większą ich zawartość. W związku z tym im niższy poziom zbóż w karmie, a nawet poziom zerowy, tym karma będzie lepsza dla Twojego kociaka. Kolejny problem z karmami niższej jakości to też wysoka zawartość węglowodanów. Jeśli wybierzemy takie produkty, szybkie i wygodne karmienie kota tego rodzaju suchą karmą może skończyć się dla Twojego zwierzaka podobnie, jak szybkie i wygodne jedzenie w fast foodach dla człowieka – nadwagą i problemami zdrowotnymi. Wybierając dobrą suchą karmę dla kota, możesz zapewnić mu codzienny dostęp do ważnych składników odżywczych i elementów niezbędnych do jego prawidłowego rozwoju. Polecamy karmy zawierające niezwykle ważne dla kota ze względów zdrowotnych kwasy Omega oraz taurynę. Produkty spożywcze Twojego pupila nie powinny być też pozbawione witamin i mikroelementów. Dobrym wskaźnikiem sugerującym jakość karmy jest też zawartość mięsa. Pod względem tego parametru również zawartość ta powinna być jak najwyższa, najlepiej przekraczająca 50 procent. Poza tym producenci karm z wyższej półki zapewniają dużą różnorodność w zakresie smaków suchych karm. Możesz zatem eksperymentować i próbować jak najlepiej dotrzeć do gustu Twojego kota. Znajdziesz karmy zawierające jagnięcinę, łososia, a nawet mięso kacze, jelenia, czy przepiórki. Dzięki temu możesz zaserwować swojemu zwierzakowi doznania smakowe, których nie jesteś w stanie przygotowywać mu na co dzień w postaci domowych, pełnowartościowych posiłków. Nie często przecież gościmy na swoich stołach mięso przepiórcze lub jelenie!

Jaką suchą karmę dla kota wybrać? Najważniejsza jest po prostu jakość oraz odpowiednie sprawdzenie producenta, jak też składu konkretnej karmy. Nie zastąpi Ci ona innych kocich posiłków, ale może stanowić doskonałe uzupełnienie niezbędnych składników odżywczych, a także formę karmienia wygodną dla nas samych. Gdzie szukać różnorodnych suchych karm, wśród których bez problemu znajdziesz taką, w jakiej zasmakuje Twój kot? Zapraszamy na kocie zakupy do sklepu internetowego Wyspa Zwierząt!

Sprawdź także Ranking suchych karm dla kota.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%