Zamknij
REKLAMA

Markiza tarasowa

09:17, 23.08.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Markizy tarasowe to rodzaj rolety funkcjonalnej i bardzo eleganckiej, który wyposaża taras lub ogród. W lecie daje przyjemny cień i schronienie przed słońcem, ale również ochrania przed deszczem, które zdarzają się często i niespodziewanie w sezonie letnim. Wyróżnia się kilka typów markiz tarasowych, ale na pewno każdy z nich powinien spełniać takie warunki jak solidny i skrupulatny montaż, walory estetyczne według naszych upodobań i odpowiednią technologię. 

Markiza tarasowa to najczęściej wybierany model, który służy do ochrony tarasów i ich wyposażenia przed deszczem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Wybór, jakiego dokonamy, powinien być zależny od jej wyglądu, odpowiadających nam materiałów, z jakich została wykonana oraz dodatkowych elementów, w jakie została wyposażona.

Jaką markizę tarasową wybrać

Zastanawiasz się jaką markizę tarasową wybrać? Przed dokonaniem ostatecznego wyboru musimy zwrócić uwagę na jej rozmiar, która będzie uzależniona od tego, ile tarasu i przestrzeni chcemy zacienić. Jest wiele modeli, które dają możliwość zasłonienia nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych przestrzeni. Takie markizy z uwagi na swoją dużą wagę powinny być profesjonalnie zamontowane, dzięki czemu unikniemy awarii. 

Producenci oferują markizy tarasowe wykonane z technologicznych tkanin lub innych wodoodpornych tworzyw. Przy wyborze markizy do swojego tarasu powinno się zaznajomić z danym modelem — czy wymaga konserwacji, jakie opcje oferuje i czy jest narażony na dane czynniki.

Nowoczesne markizy tarasowe coraz częściej wypierają tradycyjne, stałe zadaszenia balkonu i tarasu. Konstrukcja i materiały, z jakich są wykonane, pozwalają dopasować produkt do pogody oraz w pełni dostosować się do powierzchni tarasu, balkonu. Markizy zapewniają ochronę przed słońcem, wysoka temperatura oraz delikatnym deszczem. Wiele dostępnych modeli oraz materiałów, z jakich wykonane są markizy, pozwala dopasować produkt Idealnie do naszych potrzeb. Dobrze dobrana markiza zapewnia wysoki komfort i odpoczynek na świeżym powietrzu. 

Najpopularniejszym typem markiz, są te dedykowane dla tarasów. Mimo swojej nazwy często stosowane są również na dużych balkonach. Markizy tarasowe powinny być zamontowane do wytrzymałego i stabilnego podłoża. Osłony te mogą zapewnić ochronę nawet na bardzo dużej powierzchni. Występują w trzech podstawowych typach: bez kasety, z kasetą chroniąca materiał oraz kaseta pełna, która zapewnia ochronę zarówno dla materiału, jak i ramion markizy.

Markiza tarasowa bez kasety, to produkt, w którym zarówno tkanina, jak i ramiona nie są osłonięte. Konstrukcja tego typu markizy składa się z rury nawojowej, belki przedniej, tkaniny oraz ozdobnej falbany. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest przystępna cena. Wybierając markizę tarasową bez kasety zarówno materiał jak i konstrukcja będzie ciągle narażona na działanie czynników atmosferycznych, a co za tym idzie może ulec szybszej eksploatacji. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%