Zamknij
REKLAMA

Leżaki betonowe – funkcjonalna ozdoba ogrodu

14:48, 26.08.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Mała architektura w ogrodzie nadaje przestrzeni wokół domu charakteru i atrakcyjnego wyglądu. Co więcej, tego rodzaju dekoracje mogą pełnić dodatkowo bardziej użytkową rolę. Doskonałym tego przykładem są np. wykonane z betonu ławy, stoły, a nawet leżaki. To ostatnie rozwiązanie, choć może wydawać się nieco niepraktyczne, zyskuje coraz większą popularność. Z czego to wynika?

Trwałe i wygodne leżaki betonowe

Leżak kojarzy się przede wszystkim z latem, jako mebel do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wciąż najczęściej spotyka się je w ich najbardziej klasycznej formie, ze składanym drewnianym lub plastikowym stelażem, na którym rozciągnięto materiał. Do ich zalet niewątpliwie należy niewielka waga, umożliwiająca łatwe przestawianie z miejsca w miejsce, co nie jest możliwe w przypadku leżaków betonowych. Z drugiej strony, tradycyjne leżaki nie należą do szczególnie wytrzymałych. Wydają się szczególnie mocno narażone na czynniki atmosferyczne. Wystarczy raz zapomnieć o ich schowaniu przed deszczem, a skutki mogą być bardzo poważne, szczególnie dla drewnianych elementów. Tymczasem leżaki betonowe mogą stać na zewnątrz przez cały rok i być intensywnie eksploatowane, a mimo tego zachować oryginalny wygląd oraz pełną funkcjonalność przez wiele sezonów. Wśród wad betonu można jednak wymienić nagrzewanie się pod wpływem słońca i panującej wokół temperatury. Firma Kęsbet znalazła jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu. Leżak betonowy z listwami drewnianymi nie nagrzewa się tak mocno, dzięki czemu nadaje się do użytku nawet w najcieplejsze dni roku. Warto też zwrócić uwagę na kształt naszych produktów, który został wyprofilowany w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej komfortowy wypoczynek.

Leżak betonowy – idealny do przestrzeni miejskiej

Obecnie wiele polskich miast stara się ciekawie zagospodarować przestrzeń publiczną, m.in. poprzez wydzielanie stref do wypoczynku. Doskonale sprawdzą się w nich betonowe leżaki marki Kęsbet, których wygląd bardzo dobrze wpisuje się w miejską architekturę. Przy takim zastosowaniu duży ciężar i wytrzymałość betonu okazują się dodatkowym atutem, utrudniając kradzież lub zniszczenie mienia, czego nie sposób byłoby uniknąć w przypadku tradycyjnych, lekkich leżaków. Jednocześnie leżak betonowy z listwami, albo w wersji bez listew, zapewni przyjemny relaks zmęczonym mieszkańcom oraz turystom. Umieszczając je w zaciemnionych miejscach, z dużą ilością cienia w ciągu dnia, można uniknąć nadmiernego nagrzewania surowca użytego do produkcji leżaka. Pozostałe warunki pogodowe nie mają większego wpływu na beton. Pomimo mocnych opadów, silnego wiatru czy zimowych mrozów, konstrukcja przez długie lata zachowa nienaganny wygląd, a także będzie służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców oraz wczasowiczów. Betonowe leżaki z drewnianymi listwami to także bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznych ławek, które nie umożliwiają przybrania pozycji najbardziej sprzyjającej wypoczynkowi, w przeciwieństwie do naszych produktów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%