Zamknij
REKLAMA

Budowa sieci teletechnicznej w gminach Mrocza, Sadki i Nakło

13:52, 11.09.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

We wrześniu ruszyła budowa sieci teletechnicznych na terenach gmin Mrocza, Sadki oraz Nakło nad Notecią. Dzięki temu mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z superszybkiego Internetu o najlepszych parametrach użytkowych. Inwestycję dla Nexera wykonywać będzie firma INSTA-TEL.

Technologia światłowodowa jest coraz popularniejsza w całej Polsce, a kolejne kilometry sieci powstają niemalże codziennie nie tylko na terenie miast, ale również na obszarach wiejskich. Wpływ na to ma przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie na usługi szybkiego i stabilnego łącza u coraz większej liczby Polaków. W tym celu w naszym kraju powstał specjalny projekt o nazwie "Program Operacyjny Polska Cyfrowa", którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Jeszcze w tym roku sieć światłowodowa pojawi się w kolejnych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego, a inwestycją zajmie się Nexera.

Ten rynkowy lider w tej branży ma już na koncie wiele realizacji. W dużej części z nich na terenie naszego oraz sąsiednich województw jest wspierany przez doświadczoną firmę INSTA-TEL, która na swoim koncie ma już setki kilometrów ukończonych robót. W ich trakcie zajmowała się ona m.in. budową sieci teletechnicznych, telekomunikacyjnych sieci napowietrznych czy wdmuchiwaniem światłowodów. Warto wspomnieć, że firma ta nie ma jedynie renomy lokalnej - prowadziła już pracę w wielu województwach na północy Polski, a także we wschodniej części Niemiec. Więcej informacji o INSTA-TEL oraz wykaz jej dotychczasowych realizacji można znaleźć na stronie internetowej https://insta-tel.pl/.

To właśnie INSTA-TEL będzie według planu prowadzić prace w miejscowościach Matyldzin i Wyrza (w gminie Mrocza), Broniewo i Dębowo (w gminie Sadki), a także Bielawy, Lubaszcz i Nakło nad Notecią (w gminie Nakło nad Notecią). Ich trwanie planowane jest na okres od 10 września do 20 grudnia br. Głównymi założeniami budowy będą:

⦁ wykonanie 3 kilometrów nowej sieci światłowodowej,

⦁ posadowienie 20 studni telekomunikacyjnych,

⦁ ustawienie 8 nowych słupów telekomunikacyjnych,

⦁ stworzenie sieci napowietrznej na podbudowie słupowej należącej do Energa oraz Orange.

Dzięki temu dostęp do superszybkiego Internetu uzyska 1500 mieszkańców z ok. 500 gospodarstw domowych na terenach wyżej wymienionych gmin województwa kujawsko-pomorskiego. W kolejnych miesiącach w tych okolicach mają pojawić się następne projekty, zakładające budowę sieci tego samego typu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

W tej firmie mili panowie pracują, kopali niedaleko mojego domu i kulturka, a rzadko to się zdarza w obecnych czasach. 07:43, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%