Zamknij
REKLAMA

Wysyłka kurierem? Sprawdź, jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę!

17:17, 02.10.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Usługi kurierskie na przestrzeni wielu lat zyskały na popularności. Coraz częściej nie tylko korzystamy z nich jako odbiorcy, ale również jako nadawcy. W jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę? Jak należy przygotować wysyłany towar, by ten podczas transportu nie uległ uszkodzeniu?

Czy transport kurierem jest bezpieczny?

Przede wszystkim, dla wszystkich wątpiących, czy przesyłka kurierska jest bezpieczna w kontekście ewentualnego uszkodzenia zawartości, należy podkreślić, że jest to jedna z najlepszych form transportu. Warto jednak zaznaczyć, że wiele zależy od faktycznego zabezpieczenia zawartości, ponieważ ta, nawet przy najbardziej ostrożnym transporcie, bez tego może ulec uszkodzeniu. Takowe oczywiście się zdarzają, w takim przypadku warto złożyć formalny protokół, który zostanie sporządzony w obecności kuriera.

Do rzeczy - jak prawidłowo zapakować przesyłkę?

Na początek należy ustalić rozmiar finalnej przesyłki. Dla tych o mniejszym gabarycie, jak np. płyty CD, książki czy małe płaskie przedmioty, nierzadko wystarczy zwykła, papierowa kurierska koperta. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku elementów, które mogą ulec zniszczeniu z powodu dostania się wody (krople deszczu) - należy je odpowiednio zabezpieczyć np. folią. Do tego celu można użyć również bardziej specjalistycznych form, takich jak folia bąbelkowa lub koperta nią wypełniona. To dodatkowo pozwoli na jednoczesne zachowanie bezpieczeństwa dla przewożonego towaru. Ten rodzaj folii doskonale amortyzuje wstrząsy czy przypadkowe upadki z niewielkich wysokości. Zdecydowanie lepiej poradzi sobie z czynnikami zewnętrznymi, niż folia typu stretch.

Jeśli rozmiar wysyłanego przedmiotu przekracza rozmiary dostępnych na rynku kopert lub foliopaków kurierskich, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, takie jak solidne kartony. Jeśli liczba nadawanych przesyłek jest większa, warto od razu zaopatrzyć się w specjalne opakowania. Takie oferuje hurtownia pudełek kartonowych Mandras.pl, gdzie bezproblemowo znajdzie się odpowiednie rozmiary, a przy tym można być pewnym, jeśli chodzi o jakość kartonu (w tym przede wszystkim - o wytrzymałość).

Jak zabezpieczyć przesyłkę w pudełku?

Na początek warto wybrać odpowiedni rozmiar kartonu. Byłoby dobrze, gdyby umieszczony w środku towar nie miał wiele miejsca do przemieszczenia. Jednocześnie trzeba pamiętać, że dobrze przygotowana przesyłka to taka, która będzie posiadała w sobie odpowiednie wypełniacze. Pozwolą one na amortyzację przed wspomnianymi wcześniej wstrząsami. Do tego celu warto wybrać różnego rodzaju materiały, które będą stanowiły bufor pomiędzy towarem właściwym a ścianami kartonu. Do wypełnienia pudła można użyć zarówno folii bąbelkowej, jak i skorzystać z równie efektywnych, a jednocześnie bardzo popularnych rozwiązań ekologicznych.

Coraz więcej firm i indywidualnych nadawców, w duchu idei zero waste decyduje się na skorzystanie z wypełniaczy stworzonych z makulatury. Nierzadko wykorzystuje się w tym celu ścinki powstające z recyklingu lub po prostu fragmenty innych kartonów, które tworzą doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Równie popularnym rozwiązaniem jest użycie tzw. skropaku, który najczęściej jest biodegradowalny. Ten rodzaj zabezpieczenia wyglądem przypomina duże chrupki kukurydziane, które doskonale zabezpieczą transportowane produkty.

Dobrze zaklejone pudło to podstawa

By jeszcze lepiej zabezpieczyć przesyłkę, należy pamiętać o odpowiednim zaklejeniu pudła. Nie trzeba wcale użyć taśmy wielokrotnie oklejając karton. Wystarczy zrobić to zarówno w poziomie, jak i pionie (po jednej warstwie). Trzeba tylko pamiętać, by równomierne rozłożyć szerokość taśmy po obu stronach skrzydeł kartonu. Warto zadbać, by taśma ściśle przylegała do powierzchni, tak by nie powstawały tzw. pęcherze powietrza, które mogą powodować jej odrywanie się. Tu również możemy skorzystać z bardziej ekologicznych zamienników, które cechują się podobną trwałością.

Dobrze zabezpieczona przesyłka to gwarancja na dostarczenie nadawanego towaru do odbiorcy w oczekiwanym stanie. Warto poświęcić temu nieco więcej uwagi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%