Zamknij
REKLAMA

Interaktywne portale do zdalnej nauki od EDU Games S. A.

13:00, 11.10.2021 | materiały partnera

Rozwój technologii i łatwy dostęp do internetu sprzyjają nauce zdalnej. EDU Games S.A. postanowiło wykorzystać fakt, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami komputerów, tabletów czy telefonów. Do prężnie rozwijającej się platformy dyktanda.pl dołączają serwisy umożliwiające interaktywną naukę matematyki oraz korepetycje online. Nauka i doskonalenie wiedzy mają odbywać się w domowym zaciszu lub innym dogodnym miejscu. Dużym atutem jest również możliwość korzystania z serwisów o dowolnej porze.

EDU Games S.A. - "zgrywalizowana" edukacja

Spółka zaczęła swoją działalność w 2020 roku od rozwoju platformy do zdalnej nauki języka polskiego. Jej misją jest szerzenie wiedzy, tak aby była doskonalona zarówno przez dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Nauka odbywać ma się w interaktywny sposób, podobnie jak wygląda to w grze komputerowej. Zdobywanie wiedzy poprzez zabawę ma sprawić, że będzie ona przyjemniejsza i łatwiej przyswajalna. Dodatkową motywację stanowić mają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz rankingi aktywności użytkowników serwisu. Poziom trudności materiałów jest zróżnicowany, ma on za zadanie zaspokoić potrzeby zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Dyktanda.pl - zasady pisowni nie takie straszne

Nauka ortografii może być przyjemna. Takie jest hasło przewodnie jednego z największych w Polsce serwisów z dyktandami. Wystarczy założyć profil lub zalogować się za pomocą konta Google, aby móc przystąpić do nauki. Dyktanda.pl to multiplatformowy serwis wykorzystujący najnowsze technologie. Dostępne są na nim dyktanda o różnym poziomie trudności. Dla najmłodszych przeznaczone są kategorie: klasa 1-3, klasa 4-6, klasa 7-8. Starsi uczniowie mogą wypróbować się w dyktandach z poziomem trudności odpowiadającym szkole średniej. Przewidziana jest także nauka i możliwość sprawdzenia się dla dorosłych. Przestestowanie swoich umiejętności i satysfakcja z osiągniętych wyników to nie wszystko. Użytkownicy mogą brać udział w rankingach oraz konkursach. W zależności od organizatora i rodzaju konkursu do wygrania są rozmaite nagrody rzeczowe, o wartości nawet 2000 tys. złotych. Za pośrednictwem platformy organizowane są również zawody, podczas których gromadzi się punkty. Następnie są one zamieniane na złotówki i przekazywane na jeden z celów społecznych lub charytatywnych. Konkursy przewidują możliwość rywalizacji nie tylko za wykonanie dyktanda, rywalizować można również pisząc wypracowania. To ciekawy sposób, aby zachęcić młodzież i najmłodszych do samodzielnej nauki i prac pisemnych.

Platforma dyktanda.pl stanowi zbiór ważnych informacji i reguł dotyczących języka polskiego. Uczniowie mogą poznać związki frazeologiczne, środki stylistyczne, imiesłowy czy zdania złożone. Młodsze dzieci nauczą się alfabetu, skrótów czy pisania wypracowań. Platforma dyktanda.pl została wyposażona w specjalnym modół dla szkół. Jest to rozwiązanie, które ma na celu ułatwienie pracy z uczniami. Po rejestracji nauczyciele mogą w łatwy sposób zlecać zadania domowe oraz sprawdzać ich wyniki.

Mathematics.live - algebra na międzynarodową skalę

Dla młodzież chcącej rozwinąć swoje umiejętności z liczenia ciekawą propozycją może być nowo powstający serwis mathematics.live. Platforma ma funkcjonować na skalę międzynarodową. Do dyspozycji użytkowników udostępnione zostaną najnowocześniejsze rozwiązania do nauki matematyki. To warty przetestowania sposób doskonalenia przedmiotu, którego standardowe przyswajanie sprawia trudność wielu uczniom. Serwis przewiduje interaktywne konkursy i wyzwania, w których do wygrania będą takie nagrody jak pomoce dydaktyczne, komputery, smartfony czy konsole do gier. Taka zachęta może skutecznie zmotywować uczniów do spróbowania się w matematycznych łamigówkach.

Tutors.live - korepetycje bez wychodzenia z domu

Czas pandemii znacznie rozwinął możliwości zdalnej nauki w Polsce. Kolejną ciekawą zapowiedzią od EDU Games S.A. jest serwis tutors.live. To strona umożliwiający korepetycje online. Możliwe do umówienia będą także spotkania na żywo. Platforma działać będzie na skalę międzynarodową. Tutors.live do dyspozycji użytkowników odda specjalnie stworzoną wyszukiwarkę. Za jej pomocą w łatwy i szybki sposób umówimy lekcję w dogodnym terminie. Wybór korepetytora nie będzie przypadkowy. Użytkownicy portalu będą mieli dostęp do informacji oraz opinii o nauczycielach. Serwis to propozycja szybkiej nauki z dowolnego miejsca. Platforma jest także szansą dla korepetytorów, którzy mogą zacząć lub rozwinąć swoją działalność bez konieczności posiadania biura czy strony internetowej czy zaplecza IT.

Komputer sposobem na naukę

Wykorzystanie nowoczesnych technologii i interaktywna zabawa mogą stać się doskonałym sposobem na naukę. Taka forma przyswajanie wiedzy nie wymaga wyjścia z domu czy długich dojazdów do nauczyciela. Dziecko uczy się w przyjaznym dla siebie otoczeniu oraz w czasie, który jego rodzice chcą na to przeznaczyć. Dodatkowym atutem jest fakt, że rodzic może na bieżąco śledzić postępy swojego dziecka. Dla najmłodszych udział w konkursach i rankingach będzie również dodatkową motywacją do pracy. Osoby lubiące spędzać czas przy komputerze lub tablecie łatwo zdobędą nową wiedzę przekazaną w interaktywny sposób. Należy pamiętać, że taka forma edukacji to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim dobra zabawa.

EDU Games S.A. - czego nauczymy się dzięki "zgrywalizowanej" edukacji?

Propozycja spółki to dobrze prosperujący serwis do zdalnej nauki języka polskiego. W łatwy i interaktywny sposób nauczymy się zasad ortografii czy pisania wypracowań. To umiejętności, które przyswoić mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Kolorowe obrazki, gry i zabawa zdecydowanie ułatwiają zdobywanie wiedzy. Wykorzystanie komputera czy tabletu do nauki sprawia, że doskonalenie umiejętności nie wymaga już od nas tak dużo wysiłku. Nie trzeba kupować wciąż nowych zeszytów, książek czy długopisów. Do trenowania swoich umiejętności wystarczy nawet smartfon, który większość uczniów ma, stale przy sobie. Dodatkową motywacją jest możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami serwisu. Sprawdzić można się w różnego rodzaju rankingach. Szczególnie zachęcają konkursy z wartościowymi nagrodami rzeczowymi. Język polski to nie jedynym przedmiot, z którego dziedziny możemy doskonalić wiedzę. Nauka zdalna ma sprawdzić się także do łamigłówek matematycznych i poznania algebry. Interaktywne gry i zabawy mają ułatwić liczenie i wyciąganie pierwiastków.Matematyka od wielu lat sprawia trudność zarówno młodszym uczniom, jak i maturzystą. Warto zatem przetestować każdy sposób na jej poznanie i przyswojenie. Dodatkową pomocą dla nastolatków, jak i studentów mogą okazać się korepetycje online. To szybki sposób, aby poznać dane zagadnienie od podstaw. Prosta metoda komunikacji pozwala także skonsultować się w razie nagłego sprawdzianu czy trudności. Propozycja spółki ma umożliwić umówienie wizyty również w formie stacjonarnej.

Nowe możliwość, jakie daje zdalna nauka

Wykorzystanie do komunikacji i nauki komputera to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Zdecydowanie warto chociaż wykorzystać ze sposobności, jakie daje nam nowa technologia. Interaktywna zabawa pozwoli skupić uwagę znacznie dłużej niż ma miejsc to w trakcie tradycyjnych wykładów, czy przy z zeszytem i długopisem. Przy pomocy platform do zdalnej edukacji można również łatwo śledzić swoje postępy i zakres zdobytej wiedzy. Udział w rankingach i osiąganie coraz to lepszych wyników przyniesie satysfakcję. Dużą motywację stanowić będą konkursy i wartościowe nagrody, jakie można w nich zdobyć. Połączenie tych wszystkich elementów tworzy wspaniałą bazę do praktycznego i skutecznego zdobywania wiedzy. Gra i zabawa od dawna jest atrakcyjną formą spędzania czasu. Zarówno młodzież, jak i dorośli spędzają wiele godzin grając w gry planszowe, jak i te bardziej interaktywne na komputerze czy konsoli. Platformy do nauki zdalnej łączą tę formę zabawy z możliwością nauki i zdobycia nowej wiedzy. To rozwiązanie zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Dzięki nowym technologiom możliwe jest zdobywanie wiedzy z dowolnego zakątka świata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%