Zamknij
REKLAMA

Jak uczyć się angielskiego, by bez problemu się porozumiewać?

11:54, 05.11.2021 | materiały partnera

Z pewnością nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że aktualnie znajomość języka angielskiego nie jest niczym nadzwyczajnym. Posługuje się nim większość osób, a liczba ta z roku na rok wzrasta. W dzisiejszej rzeczywistości jest to niemal konieczna umiejętność, bez której niezwykle trudno jest funkcjonować. W większych miastach na każdym rogu spotykamy obcokrajowców, z którymi powinniśmy potrafić się porozumieć. Co więcej, rozpoczynając w przyszłości pracę z pewnością będzie od nas wymagana znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Z angielskim mamy styczność niemal każdego dnia, choć czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Spędzając swój wolny czas często decydujemy się na film czy serial, których produkcja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Co więcej, duża część z nas gra także w gry komputerowe, w których najczęściej postaci komunikują się właśnie w tym języku. W szkołach czy na uczelniach standardem jest, że w programie nauczania znajduje się język angielski. Z uwagi na to, nikt z nas nie uniknie jego nauki. Warto jednak podejść do całego tematu bardziej kompleksowo, tak aby była ona efektywna, a zdobyta wiedza pozostała z nami do końca życia. Ciągłe doskonalenie umiejętności władania językiem angielskim z wykorzystaniem ciekawych i skutecznych sposobów zagwarantuje Ci niebywałą swobodę w komunikacji.

Nauka z native speakerem

Czy możemy wyobrazić sobie lepszą metodę na doskonalenie znajomości języka angielskiego niż przez rozmowę z osobą, która posługuje się nim na co dzień? Właśnie z tego powodu, rewelacyjnym pomysłem jest skorzystanie z korepetycji prowadzonych przez native speakera. Dla niego jest to język ojczysty, dlatego zarówno gramatykę, słownictwo jak i akcent może przekazać Ci w najlepszy możliwy sposób. Co więcej, są to często osoby, które niekoniecznie znają polski, dlatego w takiej sytuacji nie masz innego wyjścia jak starać się porozumieć w języku angielskim. Choć początkowo może wydawać Ci się, że popełniasz mnóstwo błędów, a słownictwo pozostawia wiele do życzenia, z czasem zauważysz ogromny postęp. Dzięki samodzielnemu poszukiwaniu słów i składaniu ich w pełne zdania ćwiczysz umysł, przez co nauka jest o wiele skuteczniejsza. Metodą prób i błędów możesz nabyć niebywałą swobodę w komunikacji, która często stanowi jeden z najważniejszych i najpowszechniejszych problemów. Korzyści płynących z lekcji z native speakerem jest całe mnóstwo, jednak jest to również miejsce, w którym należy wspomnieć o jednym minusie. Niestety decydując się na tą formę nauki musimy liczyć się z niemałym, regularnie ponoszonym kosztem.

Platforma edukacyjna

Patrząc na siebie, z pewnością sami możemy zauważyć, że z coraz mniejszym zapałem sięgamy po tradycyjne podręczniki czy książki w formie papierowej. W zamian za to wybieramy nieco wygodniejszą i bardziej poręczną wersję – elektroniczną. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego ani złego, dlatego w nauce języka angielskiego również warto sięgnąć po taką formę. Taki sposób umożliwia między innymi platforma edukacyjna, która zawiera materiały w obrębie każdego przedmiotu, który obowiązuje nas w szkole. Tematy są opracowane na kilka, ciekawych sposobów, a dzięki temu są skuteczne w pozyskiwaniu wiedzy. Możemy zdecydować się na krótsze bądź dłuższe omówienie, ale mamy również możliwość sięgnięcia po film czy infografikę. Jak wiemy, regularne powtarzanie daje najlepsze efekty w utrwalaniu wiedzy, stąd platforma edukacyjna umożliwia to za pomocą fiszek. Co więcej, później możemy zweryfikować na ile opanowaliśmy dane słownictwo czy gramatykę wykonując dostępne quizy. Niebywałą korzyścią tej metody jest fakt, że możemy uczyć się niezależnie od miejsca w jakim się znajdujemy. Z uwagi na to, podróż komunikacją miejską czy czekanie w kolejce do lekarza możemy wykorzystać na zdobywanie przydatnej nam wiedzy.

Język angielski z każdej strony

Z pewnością wiele razy słyszeliście o tym, że najlepszą metodą opanowania języka angielskiego jest nieustanne przebywanie w środowisku, gdzie jest on wykorzystywany. Oczywiście świetnym sposobem jest udanie się do kraju, gdzie stanowi on język ojczysty, ale jak wiemy w czasie roku szkolnego nie mamy takiej możliwości. Jednak to wcale nie oznacza, że nie możemy otaczać się nim w każdy możliwy sposób. Włączając film lub serial warto zmienić lektora na napisy, a później sukcesywnie podejmować kolejne bardziej zaawansowane kroki, które doprowadzą do tego, że ani lektor, ani napisy nie będą nam potrzebne. Korzystając z mediów społecznościowych czy portali internetowych możemy postawić na te prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu czytając lub słuchając będziemy pogłębiać swoją wiedzę. Warto w takim przypadku na bieżąco sprawdzać nieznane słówka w słowniku. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się podcasty tworzone w przeróżnych tematykach. Z tego powodu także i ten sposób można wykorzystać do głębszego otoczenia się angielskim, a równocześnie zdobywać wiedzę z obszarów, które nas interesują.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%