Zamknij
REKLAMA

iPhone sam się wyłącza - jakie mogą być przyczyny?

12:24, 05.11.2021 | materiały partnera

Problemy z samoczynnie wyłączającym się iPhonem nigdy nie powinny być lekceważone. Może to być pierwsza oznaka znacznie poważniejszej usterki. Najpierw powinieneś jednak zadbać o to, aby zdiagnozować źródło kłopotów i postarać się je jak najszybciej wyeliminować. Pomocni okażą się fachowi serwisanci, do których możesz się udać z własnym sprzętem, aby poddać go wspomnianej wyżej diagnostyce.

Wyłączający się iPhone - co może mieć na to wpływ?

Odwiedzając profesjonalny serwis Apple masz pewność, że z zaistniałym problemem nie pozostaniesz sam. Regularnie wyłączający się iPhone może oznaczać, iż:

  • zmagasz się z awarią sprzętu lub oprogramowania,
  • system operacyjny nie jest w stanie poprawnie współgrać ze sprzętem,
  • bateria (urządzenie) jest przegrzana/e,
  • urządzenie się zawiesiło,
  • posiadasz niesprawną baterię i trzeba ją fachowo wymienić.

W każdym z powyższych przypadków przyda się starannie zaplanowana naprawa iPhone, która na całe szczęście nie powinna być dla Ciebie zbyt kosztowna i nie będzie się ciągnęła długimi tygodniami.

Samodzielne naprawianie tak innowacyjnego sprzętu może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów. Nie zawsze będziesz przecież dysponował należytymi umiejętnościami oraz oryginalnymi częściami zamiennymi. Lepiej pozostaw to przeszkolonym profesjonalistom.

iPhone się wyłącza - co z tym można zrobić?

Jeśli zauważysz, że Twój iPhone od dłuższego czasu samoczynnie się wyłącza powinieneś zgłosić się do serwisu Apple lub też wypróbować kilka domowych sposobów. Niekiedy problemem może być zbyt intensywne korzystanie z urządzenia (np. sporo otwartych aplikacji), ale też błędy w pokazywaniu stanu naładowania baterii.

W niektórych przypadkach wystarczy podłączyć telefon do ładowarki i poczekać aż się w pełni naładuje. Jeśli to nie pomoże warto ponownie uruchomić sprzęt. Szacuje się, iż w ten sposób można wyeliminować nawet 70-80 procent najdrobniejszych nieprawidłowości. Później pozostanie jedynie aktualizacja systemu operacyjnego lub skalibrowanie baterii.

W sytuacji, gdy wszystkie powyższe sposoby zawiodą nie pozostanie Ci nic innego jak wymiana baterii w iPhone12. Serwisanci zajmą się tym szybko i użyją jedynie oryginalnych części zamiennych. Na naprawę otrzymujesz kilkumiesięczną gwarancję, a urządzenie będzie solidnie przetestowane. Nie ma miejsca na rażące błędy. Niektóre naprawy są realizowane nawet w 30 minut. Na naprawę możesz się zdecydować osobiście (udając się do wybranego punktu) lub też wybrać opcję wysyłkową (oszczędność czasu i duża wygoda). 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%