Zamknij
REKLAMA

Profile okienne Elegant - doskonała jakość i nowoczesna forma w jednym

21:45, 08.11.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Wybór okien to decyzja, przed którą nie stajemy codziennie. Nic więc dziwnego, że możemy mieć wątpliwości co do tego, jakie profile wybrać i czym się kierować przy zakupie. Jest kilka podstawowych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Na przykładzie profili Elegant opiszemy te najważniejsze i pokażemy, na co zwrócić uwagę.

PVC materiał trwały i wszechstronny

PVC, czyli polichlorek winylu to tworzywo sztuczne o doskonałych właściwościach fizyko-chemicznych. To właśnie dlatego z powodzeniem zastępuje aluminium, tak powszechnie używane do produkcji profili okiennych. PVC charakteryzuje się dużą wytrzymałością, również na trudne warunki atmosferyczne, a także łatwością w kształtowaniu. Te cechy sprawiają, że jest materiałem idealnym do produkcji profili okiennych. Dodatkowo producent profili Elegant opatentował technologię ThermoFibra, czyli wzmocnił PVC włóknem szklanym, co sprawiło, że profile mają jeszcze lepsze wartości izolacyjne i zachowują wyjątkowo smukły wygląd, nie tracąc jakości i wydajności. 

Uczta dla oka

Pomimo, że okna mają przede wszystkim zapewniać nam dobrą izolację budynku, w nowoczesnym budownictwie, coraz częściej na równi z parametrami technicznymi stawia się design. Profile Elegant to minimalistyczny smukły wygląd i wyraziste kształty. Materiał do złudzenia przypomina aluminium, a zachowuje wszystkie zalety i właściwości PVC. Niezwykle wąska przylga nie wpływa na wygląd ramy. Profile występują w 50 wariantach kolorystycznych, w różnych wykończeniach, co daje ogromne możliwości personalizacji i dopasowania wyglądu okien do całości budynku.

Parametry techniczne

W produktach Elegant na równi z designem stawiana jest jakość wykonania i parametry techniczne. To przede wszystkim doskonałe właściwości izolacyjne, ponieważ profile zawierają do nawet sześciu komór, a więc oszklenie w trzech warstwach. Takie wykonanie przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Więcej energii cieplnej zostaje w domu i mniej jej z niego „ucieka”. Właściwości wodo- i wiatroszczelne dodatkowo zapewnią komfort akustyczny i cieplny bez względu na warunki pogodowe. Wspomniane wzmocnienia, to także dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami. Dobrej klasy profile powinny mieć możliwość osadzenia na dużych powierzchniach. I w tej kwestii możliwości, jakie dają profile Elegant, są wyjątkowo szerokie. Istnieje opcja osadzenia okna na wnęce o wymiarach do 2,5 m, przy grubości szklenia do 70 mm. Można więc stworzyć naprawdę duże konstrukcje okienne, tak popularne w nowoczesnym budownictwie.

Praktyczne zastosowanie

Na koniec warto wspomnieć o praktycznych kwestiach związanych z użytkowaniem profili z PVC. Jest to materiał, którego nie trzeba zabezpieczać i impregnować. Jest łatwy w utrzymaniu, ponieważ do czyszczenia wystarczy woda i delikatne środki myjące. Profile są trwałe, nie odkształcają się pod wpływem światła i wilgoci i zachowują świetny wygląd przez lata. Jest to produkt ekologiczny, bo jego rdzeń wykonany jest z PVC pozyskanego z recyklingu.

Partnerzy, z którymi współpracuje Deceuninck, zajmują się pomiarami, wyceną i montażem. Pomogą podjąć decyzję i doradzą przy wyborze odpowiedniego produktu. Na profile dają wieloletnią gwarancję. Jeśli szukasz dobrego produktu i chciałbyś dowiedzieć się więcej o profilach okiennych Elegant, zajrzyj na tę stronę: https://elegant.deceuninck.com/pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%