Zamknij
REKLAMA

Drukarki etykietujące - nieoceniona pomoc w handlu, logistyce i halach produkcyjny

12:27, 19.11.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Drukarki etykietujące są urządzeniami, które sprawdzają się na co dzień w wielu branżach. Używa się ich w sklepach detalicznych, centrach handlowych, halach produkcyjnych, centrach logistycznych i magazynach. Jakie drukarki etykietujące są najlepsze?

Drukarka etykietująca - do czego służy i jaką kupić?

Zadaniem drukarki etykietującej jest drukowanie etykiet, które są trwałe, odporne na uszkodzenia. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu materiałów odpowiedniej jakości. Tak wydrukowane etykiety mogą opisywać i być wykorzystywane do oznakowania towarów w magazynach, sklepach, hurtowniach. Znacznie usprawniają proces inwentaryzacji, magazynowanie i spedycję. Są nieocenione w sprzedaży - etykiety są nośnikami kodów kreskowych, a tym samym ceny towaru i kodu EAN.

Jeśli nosimy się z zamiarem kupna drukarki etykietującej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka jej funkcji. Po pierwsze, powinniśmy wiedzieć, na jakiej powierzchni drukarka będzie drukować. Na rynku dostępne są sprzęty, które potrafią drukować jedynie etykiety, ale są także bardziej zaawansowane urządzenia, które drukują bezpośrednio na powierzchni danego towaru. Kolejną kwestią jest rozmiar samych etykiet - najpopularniejsze rozmiary wahają się w granicach od 2 do 8 cali.

Jakość wydruku to ostatni, ale nie najmniej ważny czynnik. Kody kreskowe czy etykiety służące do opisu towaru dla kupujących powinny być idealnie czytelne. Na koniec warto wspomnieć, że jeśli nasza drukarka ma być silnie eksploatowana i pracować przez wiele godzin każdego dnia, lepiej jest zainwestować w sprzęt sprawdzony, markowy i bezawaryjny. Pozwoli nam to zaoszczędzić - zarówno finansowo, jak i na logistyce.

Gdzie kupować drukarki etykietujące?

Drukarki etykietujące są specjalistycznym sprzętem, dlatego nie występują w ofercie wszystkich sklepów oferujących sprzedaż urządzeń do drukowania. Najlepiej poszukiwać ich w dedykowanych drukowi przemysłowemu placówkach handlowych lub w renomowanych sklepach internetowych. W tym drugim przypadku przeglądanie oferty jest wyjątkowo łatwe, mamy możliwość wygodnego porównania parametrów poszczególnych urządzeń, a doświadczony personel służy poradami. Pamiętajmy, że jak każde urządzenie, także i drukarki etykietujące objęte są gwarancją użytkowania - okres jej trwania zależy od marki. Wybierając bezawaryjne urządzenia zapewniamy sobie ciągłość produkcyjną i komfort codziennej pracy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%