Szukasz miejsca, w którym mógłbyś prowadzić swoją firmę? Dzisiaj, wraz z popularyzacją pracy zdalnej, wiele osób decyduje się na to, żeby obowiązki zawodowe realizować z zacisza własnego domu. To rozwiązanie ma wiele zalet, np. pozwala zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach. Jednak czasem, ze względów formalnych, ale też wtedy, gdy potrzebne jest rozdzielenie spraw firmowych od życia prywatnego lepszym pomysłem okazuje się wynajęcie biura pod wirtualnym adresem.

Obowiązek zarejestrowania firmy w CEIDG pod wskazanym adresem

Każda, nawet mała firma, musi być zarejestrowana pod adresem, do którego upoważnienie prawne ma właściciel lub udziałowiec spółki. Czasem okazuje się to po prostu niemożliwe, a innym razem trudne do zrealizowania. Chcąc zachować prywatność, ale też po to, aby wyglądać profesjonalnie w oczach klientów i kontrahentów, warto rozważyć wirtualne biuro w Warszawie. Na czym to polega? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Czym jest biuro wirtualne?

Przedstawiciele tzw. wolnych zawodów obecnie stanowią coraz silniejszą grupę zawodową. W swojej freelancerskiej pracy cenią sobie swobodę, brak sztywnych godzin pracy, nowe wyzwania ciekawe wyzwania. Jednak borykają się także z problemem, jakim jest aranżacja wygodnego, a zarazem reprezentatywnego miejsca pracy. Czasem zachodzi potrzeba spotkania się z klientem czy współpracownikiem. Gdzie zorganizować takie spotkanie?

Mieszkanie prywatne nie zawsze jest dobrym wyborem, a mieszanie życia zawodowego z osobistym to prosta droga do wypalenia oraz zmęczenia. Do utrzymania work-life balance dobrze jest zmienić środowisko i fizycznie wyjść do pracy. O takiej konieczności wcześniej czy później dowiaduje się niemal każdy, ale realizacja tego postanowienia jest dość trudna, głównie ze względów finansowych. Alternatywą dla klasycznego biura jest zatem biuro wirtualne, o czym przeczytasz na blogu Tu Lubię.

Zalety posiadania wirtualnego adresu

Rejestracja firmy pod konkretnym adresem wiąże się z tym, że Twoje przedsiębiorstwo zaczyna funkcjonować w prestiżowej lokalizacji. Takie miejsca znajdują się zazwyczaj w centrum miasta, co w przypadku tradycyjnego biura oznaczałoby miesięczny wydatek rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych! Zatem pierwszymi korzyściami z posiadania wirtualnego adresu jest oszczędność finansowa oraz budowanie profesjonalnego wizerunku w oczach innych. Z perspektywy podatkowej – Urząd Skarbowy musi wiedzieć, gdzie działa firma płatnika. Adres inny niż domowy jest tutaj uzasadniony i zapewnia Ci komfort chociażby na wypadek kontroli finansowej.

Co jeszcze zyskujesz? Szczegółowo dowiesz się tego z wpisu Prowadzenie firmy i spółki poza biurem - co oferuje wirtualny adres. Na pewno masz dostęp do sali konferencyjnej, przestrzeni coworkingowej, a także recepcji, która zajmuje się obsługą Twojej korespondencji. Oczywiście każda oferta może być inna, a czasem elastycznie skrojona na miarę Twoich potrzeb. Przed podpisaniem umowy dowiesz się, co jest w cenie najmu i z jakich udogodnień możesz korzystać.