Zamknij
REKLAMA

Utrzymanie czystości w hotelu

22:41, 26.11.2021 | Materiały partnera
Skomentuj

Czystość w hotelach w dużej mierze wpływa na zadowolenie gości. Nie chcesz chyba ich zniechęcić. Utrzymanie czystości na dużej przestrzeni, gdzie stale się ktoś przemieszcza nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to codziennej pracy oraz użycia odpowiednich urządzeń oraz środków czyszczących. Dowiedz się, jak zadbać o czystość w hotelu.

Środki chemiczne do czyszczenia

Użyte środki chemiczne powinny spełniać normy BHP oraz cechować się dobrą jakością. Warto kupować je w dużych ilościach w hurtowniach, ponieważ kupowane hurtowo są nieco tańsze. Należy postawić na koncentraty. W przypadku takich produktów nie trzeba zużywać dużo płynu, by wyczyścić powierzchnię.

Profesjonalne urządzenia

Każdy hotel ma swój wózek lub zestaw do sprzątania, który ułatwia przewożenie środków czyszczących oraz akcesoriów. Warto kupować środki wysokiej jakości. W skład wyposażenia wchodzi odkurzacz na kółkach, mop, miotła, wiaderko na wodę oraz szmatki do czyszczenia. Przy dużych powierzchniach ręczne zamiatanie jest bardzo pracochłonne, dlatego dobrze jest zainwestować w zamiatarki  jak te dostępne w https://klido-czystosc.pl/62-zamiatarki. Są to stosunkowo niedrogie urządzenia w porównaniu z korzyściami płynącymi z ich zakupu.

Wyposażenie hotelowej łazienki

W każdej łazience powinny się znaleźć dozowniki mydła oraz ręczniki papierowe. Niektóre hotele proponują zwykłe, bawełniane ręczniki. Najlepiej sprzątać w niej przynajmniej raz dziennie pod nieobecność gości. Przed wizytą kolejnych gości, ręczniki należy wyprać, a pokój razem z łazienką, solidnie wyczyścić.

Przestrzeń jadalni i kuchni

Szczególnie dbaj o czystość w miejscach, gdzie przygotowywane są posiłki oraz w jadalni. Każdy stolik powinien być zdezynfekowany po posiłku, obowiązkowo należy też zamieść i umyć posadzkę. Dbaj o to, by goście zawsze jedli na czystych stolikach. Ważny jest również porządek w kuchni. Powinno się dezynfekować blaty oraz myć podłogę w pomieszczeniu, gdzie sporządzane są posiłki.

Przestrzeń dookoła hotelu

Prawdopodobnie goście nie będą cały dzień siedzieć w pokojach. Kiedy przyjadą, powinni zobaczyć zadbany obiekt. Aby zadbać o wygląd kostki brukowej, warto skorzystać z elektrycznych zamiatarek. To proste w użyciu urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę. Jeśli udostępniasz przestrzeń do zorganizowania grilla, tam również goście powinni czuć się miło.

Regularne konserwacje urządzeń

Awaria wentylacji i klimatyzacji mocno utrudnia życie. Wentylacja odgrywa ważną rolę w utrzymaniu czystości, gdyż wentylatory oczyszczają powietrze w budynku. Regularne przeglądy zapobiegną kłopotliwym awariom oraz kosztownej naprawie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%