Dolegliwości w obrębie stóp potrafią być bardzo uciążliwe. Grzybica, płaskostopie, haluksy, odciski, modzele czy nadmierna suchość skóry to schorzenia którym można ulżyć, ale tylko poprzez właściwe leczenie. Z dużą pomocą każdej chorej osobie borykającej się z problemami stóp przychodzi podolog.

Gabinet podologiczny a kompleksowa pomoc w leczeniu stóp

Podologia to specjalizacja, która w ostatnim czasie prężnie się rozwija. Zajmuje się ona diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób stóp. Co prawda podolog nie jest lekarzem, ale posiada praktyczną wiedzę z zakresu dermatologii, anatomii i diabetologii.

Osoby posiadające gabinet podologiczny ściśle współpracują z dermatologami, chirurgami oraz diabetologami. Dzięki temu pacjenci mogą zawsze liczyć na fachową oraz kompleksową opiekę.

Kiedy warto wybrać się do podologa?

Ból, utrudnione chodzenie, odciski, zdeformowane stopy czy zmiany na skórze lub paznokciach to sygnały mówiące o tym, że warto wybrać się do podologa.

Chorób stóp nigdy nie powinno się lekceważyć. Jeśli są nieleczone, to wówczas powodują dyskomfort oraz uciążliwy ból. Zamiast cierpieć i wstydliwie ukrywać stopy, lepiej pójść do podologa – specjalisty, który potrafi skutecznie rozwiązać każdy problem ze stopami. Na jaką zatem pomoc można liczyć?

W każdym gabinecie podologicznym wykonywana jest korekcja wrastającego paznokcia. Dolegliwość ta może dotyczyć osób w każdym wieku, często nawet dzieci. Najczęściej jest skutkiem nieprawidłowego obcinania paznokci, noszenia nieodpowiedniego obuwia oraz otyłości. Każdy dobry podolog potrafi szybko oraz bezboleśnie rozwiązać ten problem poprzez założenie klamry korygującej. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych i zaufanych miejsc jak https://ortosova.pl/.

Podolog to osoba, która potrafi ulżyć także osobom z grzybicą stóp i paznokci. Zajmuje się również leczeniem pękających, zrogowaciałych pięt. W przypadku tego schorzenia każdy pacjent może liczyć na bezpieczne usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz dobranie odpowiednich preparatów zmiękczających, nawilżających oraz odżywiających skórę.

W każdym gabinecie podologa dokonywane jest także usuwanie kurzajek, brodawek, modzeli oraz odcisków. W przypadku brodawek zabieg polega na ich wymrażaniu ciekłym azotem lub łyżeczkowaniu.

Podolodzy zajmują się także leczeniem haluksów. Paluch koślawy to uciążliwa i bolesna deformacja, która zazwyczaj dotyka kobiet. Cierpieniu można ulżyć poprzez zalecenie odpowiednich ćwiczeń oraz dobranie akcesoriów przynoszących ulgę, najczęściej w postaci klinów.

Nadmierna potliwość to kolejna dolegliwość z która warto udać się do podologa. Potrafi on bowiem skutecznie rozwiązać ten problem poprzez odpowiednie dobranie preparatów, które zapobiegają poceniu się stóp.